Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uwaga, kierowcy! W piątek policyjne działania „Prędkość”.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 13 maja 2021, 11:07
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Uwaga, kierowcy! W piątek policyjne działania „Prędkość”. fot. KPP Malbork
Ładna, słoneczna pogoda sprawiła, że na drogach mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem. Dobra widoczność na drodze powoduje, że kierowcy pozwalają sobie na brawurową jazdę. W piątek drogówka przeprowadzi działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

 

W piątek, 14 maja br. malborscy policjanci ruchu drogowego będą uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji kontrolno-prewencyjnej pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze w ramach działań będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statyczne, jak i dynamiczne, czyli za pomocą radiowozów z wideorejestratorami. Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

 

 

 

 

Policja przypomina, że za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje dla kierowcy, oprócz wysokiego mandatu i 10 punktów karnych, utratą prawo jazdy.

 

 

 

 

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.