Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Rozpoczęła się rewitalizacja miasta w ramach projektu „Nowy Staw - miasto przyjazne mieszkańcom”.

  • Wydanie nr 31/2023
  • 12 maja 2021, 09:10
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy Staw. Rozpoczęła się rewitalizacja miasta w ramach projektu „Nowy… fot. UM Nowy Staw
Trwa rewitalizacja Nowego Stawu. Efekty pierwszych prac można już zobaczyć w rejonie ulicy Słowackiego i Mickiewicza. Ta część miasta jako pierwsza zmieni swoje oblicze w ramach realizowanego przez Urząd Miejski projektu unijnego pn. „Nowy Staw - miasto przyjazne mieszkańcom”.

 

W ramach zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego zagospodarowany zostanie teren osiedla wielorodzinnego przy ul. Słowackiego i Mickiewicza, a także osiedla w obrębie ulic: Ogrodowej, Prusa, Asnyka, Matejki i Młyńskiej. W ramach tych inwestycji odbędą się m.in. remonty dróg, chodników, nastąpi wymiana oświetlenia.

 

 

 

 

Same prace w rejonie ulicy Słowackiego będą kosztowały 2 339 999,97 zł, z czego ponad połowa to unijne dofinansowanie pozyskane przez Urząd Miejski w Nowym Stawie. W tej części miasta zaplanowano m.in. budowę nowych odcinków ulic, miejsc postojowych, chodników, budowę zjazdów na działki, przebudowę i budowę sieci oświetleniowej, przebudowę i budowę sieci kanalizacji deszczowej. Pojawi się też nowa mała architektura, siłownia zewnętrzna i plac zabaw.

-To drugi etap projektu rewitalizacyjnego. Pierwszy, polegający na remoncie i wyposażeniu budynku po dawnej przychodni na ulicy Słowackiego, zakończyliśmy jesienią ubiegłego roku - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. – W przetargu wyłoniony został wykonawca, trwają roboty budowlane, które w zdecydowany sposób poprawią estetykę osiedla oraz komfort życia jego mieszkańców. Przestrzeń stanie się przyjazna i nowoczesna. Projekt rewitalizacyjny jest bardzo duży i kosztowny, dlatego musimy etapować te prace i sukcesywnie będziemy poprawiać wizerunek kolejnych ulic Nowego Staw.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że zintegrowany projekt rewitalizacyjny składa się z części infrastrukturalnej i społecznej. Ta druga część polegała na stworzeniu Centrum Wsparcia Rodziny. W tym celu zaadaptowane zostały w ubiegłym roku pomieszczenia dawnej przychodni przy ul. Słowackiego. Placówka już działa i otacza opieką edukacyjną, psychologiczną i prawną dzieci oraz rodziców.

Zintegrowany projekt rewitalizacyjny Nowego Stawu opiewa łącznie na ponad 10 mln zł, z czego pozyskane dofinansowanie unijne wynosi ponad 6,6 mln zł. Kolejnym etapem będzie remont części wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych przy ul. Matejki 6, 9, 10 oraz Ogrodowej 8, 9 i 10.

 

 

 

 

Projekt rewitalizacyjny pn. „Nowy Staw – miasto przyjazne mieszkańcom – przedsięwzięcia dla zmiany wspólnej przestrzeni w obszarze rewitalizacji E -Południe” jest współfinansowany ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 8.1.2. Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach poza Obszarem Metropolitalnym Trójmiasta oraz działanie 6.2.2 Rozwój usług społecznych.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.