Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Włamywał się i okradał miejskie autobusy.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 11 maja 2021, 09:40
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Włamywał się i okradał miejskie autobusy. fot. KPP Malbork
Dzięki pracy policjantów wydziału kryminalnego kary nie uniknie 43-letni mężczyzna podejrzany o włamania do autobusów i kradzież ich wyposażenia. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Wsiadł za kierownicę, mimo obowiązującego go dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

 

W czwartek, 6 maja br. kryminalni z Malborka zatrzymali 43-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże z włamaniem do autobusów. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca pod koniec kwietnia i na początku maja tego roku włamał się do trzech autobusów na terenie miasta i dewastując je ukradł m.in. pompy paliwa, nagrzewnice, instalacje klimatyzacji i ogrzewania, akumulatory. W trakcie zatrzymania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie narkotyki.

 

 

 

 

Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina. W pojeździe kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli narzędzia, które mogły służyć do popełniania przestępstw, m.in. szlifierkę do cięcia metalu, łom, piły i brzeszczoty. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

 

 

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 43-letni mieszkaniec Malborka usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, posiadania narkotyków oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Straty związane z przestępczą działalnością podejrzanego oszacowano na 100 tys. zł. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.