Wydanie nr 29/2023, Niedziela 29.01.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Franciszek Salezy, Sulpicjusz, Ismena, Gildas, Konstancja, Waleriusz, Zdzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Nowy Staw. Wkrótce remont układu drogowego w Lubstowie.

Gmina Nowy Staw. Wkrótce remont układu drogowego w Lubstowie. fot. UM Nowy Staw
Urząd Miejski w Nowym Stawie ogłosi wkrótce przetarg na wykonanie modernizacji układu drogowego w miejscowości Lubstowo. Inwestycja zostanie sfinansowana w połowie z dotacji pozyskanej przez nowostawski samorząd z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Przedmiotem planowanej inwestycji jest przebudowa drogi gminnej o długości 520 metrów. Jest to ważna droga publiczna w szczególności dla mieszkańców, bowiem prowadzi do świetlicy wiejskiej otoczonej terenem rekreacyjnym.

- Droga jest w bardzo złym stanie technicznym, nie spełnia podstawowych standardów bezpieczeństwa, co zagraża bezpieczeństwu kierowców, pieszych, w szczególności dzieci korzystających z zajęć w świetlicy lub z terenu rekreacyjnego - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Szacujemy, że koszt inwestycji przekroczy 800 tysięcy złotych. To duży wydatek, dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania ze środków Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. Obok Starostwa Powiatowego jesteśmy jedynym samorządem z powiatu malborskiego, który zdobył dotację w ostatnim rozdaniu rządowego programu. Pozyskane pieniądze pozwolą nam szybciej i kompleksowo zrealizować przebudowę drogi.

 

 

 

 

Prace remontowe są potrzebne, bo w złym stanie technicznym są wszystkie elementy drogi. Znajduje się tam wąska, kamienna nawierzchnia, brakuje chodnika, nie ma zjazdów, czy przejścia dla pieszych.

-Ponadto, ta droga wraz z drugą biegnącą równolegle drogą publiczną, tworzą cały układ komunikacyjny, który również wymaga pilnej interwencji i prawidłowego oznakowania - informuje Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Nowym Stawie. - Zakres projektu zakłada budowę chodnika przyległego do jezdni, przebudowę istniejącej drogi z wykonaniem podbudowy i zmianą nawierzchni na asfaltową, wykonanie poboczy wzdłuż drogi oraz przebudowę dwóch skrzyżowań.

Inwestycja rozpocznie się zaraz po rozstrzygnięciu przetargu i wyborze wykonawcy zadania. Dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 415 954 zł.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

 

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.