Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Muzeum Zamkowe otwiera się dla zwiedzających.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 30 kwietnia 2021, 11:00
  • Muzeum Zamkowe Malbork
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Malbork. Muzeum Zamkowe otwiera się dla zwiedzających. fot. TvMalbork.pl
Muzeum Zamkowe w Malborku informujemy, że od soboty, 1 maja br. dla zwiedzających dostępna będzie Trasa Zielona, a kilka dni później Trasa Historyczna. Zwiedzanie odbywać się będzie przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa sanitarnego. Na wszystkie trasy obowiązuje limit wejść 200 osób na godzinę.

 

W dniach od 1 do 3 maja br. dla zwiedzających dostępna będzie Trasa Zielona w Muzeum Zamkowym w Malborku. W tych dniach muzeum będzie czynne w godzinach 9-19, przy czym ostatnie wejście o godz. 17.30. Z kolei w dniach od 4 do 6 maja br. Trasę Zieloną będzie można zwiedzać w godz. 9-16, a ostatnie wejście będzie o godz. 14.30. W ciągu najbliższego tygodnia goście muzeum będą mogli eksplorować część Przedzamcza, przejazdy bramne, dziedzińce Zamku Średniego i Wysokiego, kaplicę św. Anny, tarasy wraz z ogrodem wielkich mistrzów, a w dodatku – nadzwyczaj rzadko odwiedzane – fosy i międzymurza. W piątek, 7 maja br. Muzeum Zamkowe otwiera Trasę Historyczną, która będzie połączeniem Trasy Zielonej i najbardziej reprezentacyjnych wnętrz zamku malborskiego.

 

 

 

 

Od wtorku do niedzieli w godz. 9- 16 (ostatnie wejście o 14.30 ) będzie można zwiedzić w Zamku Średnim m.in. Wielki Refektarz i I piętro Pałacu Wielkich Mistrzów – obiekty stanowiące prawdziwe arcydzieła architektury gotyckiej. Po przejściu przez most nad tzw. suchą fosą, zwiedzający będą mogli wkroczyć do Zamku Wysokiego, czyli siedziby głównego konwentu krzyżackiego w Prusach i na Pomorzu. Tam dostępne są malownicze tarasy wraz z kaplicą grzebalną wielkich mistrzów, główny dziedziniec , krużganki i tzw. Kapitularz, ale nade wszystko kościół Najświętszej Marii Panny i mroczne wnętrze wieży sanitarno - obronnej Gdanisko.

 

 

 

 

W poniedziałki od 9 do 16 i od wtorku do niedzieli w godz. 14.45 - 16 Muzeum Zamkowe zaprasza dodatkowo na Trasę Zieloną. Zwiedzanie odbywać się będzie przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa sanitarnego. Na wszystkie trasy obowiązuje limit wejść 200 osób/godz.

 

 

 

 

Informacja: FB Muzeum Zamkowe w Malborku

Muzeum Zamkowe Malbork
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gosc
Gosc 05.05.2021, 09:58
Tak zamek się otwiera a dyrekcja się zamyka urządza sobie prywatę na zamku, nie dba o pracowników a pan dyrektor kosztem pracowników urządza sobie swoje badania na profesora, oszczędza na wszystkim nawet w nocy zamku nie widać wszysko powyłanczane wstyd i prywata na zamku