Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ciężarówką zahaczył o linię energetyczną – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Ciężarówką zahaczył o linię energetyczną – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 16 interwencji. Dotyczyły one m.in. otwarcia mieszkania dla PRM, alarmów z monitoringu, powalonego drzewa, a także naderwanych drzwiczek na dachu kościoła. Strażacy wyjeżdżali do 8 pożarów – trawy, śmieci, śmietników, sadzy w przewodzie kominowym, szopy oraz opony w ciężarówce, która zahaczyła o linię energetyczną. Ratownicy pomogli innym służbom mundurowym, a także wzięli udział w poszukiwaniach zaginionej osoby.

 

Malborscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie zlikwidowali nielegalny punkt gier zręcznościowych. W jednym z lokali na terenie powiatu malborskiego funkcjonariusze zabezpieczyli 7 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 84 tys. złotych. Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali przebywającego w salonie 29-letniego mężczyznę, który posiadał amfetaminę. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat. Również kara do 3 lat więzienia grozi 29-latkowi za posiadanie narkotyków.

 

 

 

 

Ciężarówka zahaczyła o linię energetyczną.

Do zdarzenia doszło w środę, 21 kwietnia br. na ulicy Grunwaldzkiej w Starym Polu. O godzinie 11.29 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zahaczeniu wywrotką w przebiegającą w pobliżu linię energetyczną.

Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i zastęp z OSP Stare Pole. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi zastał pojazd ciężarowy z podniesioną wywrotką zahaczoną o linię energetyczną średniego napięcia (15kV). Nie było poszkodowanych osób. W wyniku kontaktu pojazdu z linią energetyczną pod napięciem, zapaleniu uległa prawa przednia opona pojazdu. Pożar ugaszono gaśnicą proszkową przed przybyciem straży pożarnej.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozwinięciu szybkiego natarcia w celu zabezpieczenia. Ratownicy sprawdzili detektorem napięcie obecności prądu w obrębie pojazdu. Pomiar nie wykazał obecności napięcia prądu elektrycznego. Do miejsca zdarzenia dojechało Pogotowie Energetyczne, którego pracownicy potwierdzili informację o wyłączonej linii energetycznej. Pojazd ciężarowy został przemieszczony w celu uwolnienia linii energetycznej. Energetycy przystąpili do prac naprawczych uszkodzonej linii. Strażacy przekazali miejsce objęte działaniem ratowniczym użytkownikowi pojazdu. Po 1 godz. 34 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 5 ratowników.

 

 

 

 

Nielegalne automaty do gier i narkotyki.

W czwartek, 22 kwietnia br. wieczorem kryminalni z malborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie powiatu malborskiego zabezpieczyli 7 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 84 tys. zł zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

Podczas przeprowadzonej akcji policjanci wylegitymowali i skontrolowali przebywające w salonie osoby. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Mundurowi zabezpieczyli znalezioną substancję. Po wstępnych badaniach okazało się, że zabezpieczone środki to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili już zatrzymanemu zarzut posiadania środków odurzających. Posiadanie narkotyków jest zagrożone karą więzienia do lat 3.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Poszukiwania zaginionego nastolatka.

W czwartek, 22 kwietnia br. o godz. 22.01 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zaginięciu młodego mężczyzny w okolicach malborskiego Osiedla Południe. Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z OSP Stogi, zastęp z OSP Lisewo Malborskie i 2 zastępy z OSP Miłoradz. Dowódcą ze strony straży pożarnej był oficer operacyjny z KP PSP Malbork. Ratownicy razem z funkcjonariuszami policji zebrali się na placu przed komendą straży pożarnej w Malborku. Wszystkie zastępy udały się w miejsce poszukiwań - w okolice ulicy Dąbrówki.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Policja przekazała rysopis mężczyzny oraz ustalono teren prowadzenia poszukiwań. Zastępy strażaków zostały podzielone na dwie grupy. Przystąpiono do sukcesywnego przeszukiwania terenu (pola, rowy). W trakcie prowadzenia poszukiwań otrzymano informację od policji o odnalezieniu mężczyzny w sąsiednim powiecie (Czernin, pow. sztumski). Po 1 godz. 43 min. zakończono poszukiwania.

W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Stogi w sile 8 ratowników), 2 zastępy OSP Miłoradz w sile 9 ratowników oraz zastęp OSP Lisewo Malborskie w sile 6 ratowników.

(czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/33147,malbork-kilkadziesiat-osob-poszukiwalo-zaginionego)

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.