Wydanie nr 272/2023, Piątek 29.09.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Koniec prac na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Malborskiej. Do położenia został nowy asfalt.

Koniec prac na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Malborskiej. Do położenia… fot. TvMalbork.pl
Modernizacja linii kolejowej nr 207 na trasie Malbork-Gardeja trwa od 2017 r. Inwestycja miała być oddana do użytku w lutym 2019 r., jednak z różnych powodów data była wielokrotnie przesuwana. Ostatnia informacja od PKP PLK S.A. wskazuje, że zakończenie zasadniczych prac budowlanych, umożliwiających wznowienie ruchu pociągów na odcinku Malbork – Kwidzyn, zgodnie z deklaracją wykonawcy planowane jest w czerwcu br., a dla odcinka Kwidzyn – Gardeja do końca br.

 

Przejazd kolejowo-drogowy w Nowej Wsi Malborskiej (w ciągu ul. gen. de Gaulle’a w Malborku) jest jednym z 36 skrzyżowań dróg z torami, na których zostanie podniesiony poziom bezpieczeństwa w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 207 z Malborka do granicy województwa.

- „Na przejeździe wymieniony zostanie tor oraz nawierzchnia (także na dojazdach), dzięki czemu kierowcy przejadą przez tory sprawniej. Na wszystkich 27 przejazdach, znajdujących się na odcinku Malbork-Kwidzyn, zakończenie prac planowane jest w maju br.” - informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK SA. - „Zaangażowanie wykonawcy prac na linii nr 207 jest mniejsze, niż oczekuje zamawiający, a ponadto w zimowych warunkach pogodowych wiele prac nie mogło zostać wykonanych. Deklarowany przez wykonawcę termin zakończenia zasadniczych prac budowlanych w czerwcu br., wynika z oceny zakresu zrealizowanych robót oraz pozostałych do wykonania. Po zakończeniu tych prac możliwe będzie wznowienie ruchu pociągów na odcinku Malbork – Kwidzyn. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zobowiązały wykonawcę do pełnej mobilizacji i przyspieszenia robót. Podobne działania prowadzone z innymi wykonawcami pozwalają skutecznie rozwiązywać problemy, a przede wszystkim uzyskiwać oczekiwane efekty w realizacji inwestycji”.

 

 

 

 

Wszystko wskazuje na to, że w dniu dzisiejszym zakończone zostaną prace modernizacyjne przejazdu kolejowo-drogowego w Nowej Wsi Malborskiej. Jak mówią sami pracownicy, teraz tylko trzeba czekać na nowy asfalt. Ale kiedy rozpoczną się prace? Nasza redakcja nieoficjalnie dowiedziała się, że maszyna, dzięki której będzie można położyć asfalt, w obecnej chwili pracuje w innym miejscu. Miejmy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zobaczyć ją w akcji na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Malborskiej.
Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
citi
citi 23.04.2021, 22:25
Asfalt na te byle jak ułożone płyty?!