Wydanie nr 137/2021, Poniedziałek 17.05.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. W weekend 41 mandatów karnych za brak maseczki.

  • Wydanie nr 137/2021
  • 21 kwietnia 2021, 09:40
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Malbork. W weekend 41 mandatów karnych za brak maseczki. fot. zdjęcie poglądowe
Podczas weekendu policjanci nie ustawali z działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze kontrolowali sklepy, restauracje, siłownie i kluby fitness, a także podejmowali działania wobec osób, które pomimo nakazów nie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń.

 

Policjanci nieustannie walczą z rozprzestrzenianiem się epidemii i przypominają społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Pamiętajmy jednak, że w przypadku lekceważenia obowiązujących nakazów i zakazów, policjanci będą stanowczo reagować. Jeżeli osoba nie stosuje się do zasad bezpieczeństwa i w przestrzeni publicznej nie zakrywa ust i nosa, musi się liczyć z mandatem do wysokości nawet do 1 tys. zł albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

 

 

 

 

Podczas służby pełnionej w trakcie weekendu policjanci sprawdzali czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Funkcjonariusze kontrolowali sklepy, restauracje, siłownie i kluby fitness oraz czy osoby przebywające na kwarantannie pozostają w domach. W trakcie interwencji mundurowi wielokrotnie podejmowali interwencje wobec osób nie przestrzegających obowiązku zasłaniania ust i nosa. Za nieprawidłowe noszenie maseczki lub jej brak policjanci pouczyli 58 osób, 41 ukarali mandatami karnymi, a wobec 1 skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Policja przypomina, że w przypadku rażących naruszeń przepisów policjant może powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
A. Lament
A. Lament 23.04.2021, 14:10
Te 41 niezdyscyplinowanych foliarzy powinno dostac karę śmierci, ludzie czy wam serio tak trudno rok czasu siedzieć w domu w masce przyłbicy i rękawiczkach??? Każdy kto podczas pandemi wychodzi z domu powinien dostać dożywotnie pracę społeczne a ci co już w ogóle bez masek siedzą w domu czy chodzą po dworze karę śmierci niby jak pandemia ma się skończyć jak foliarze nie słuchają zaleceń, rok czasu siedzę w domku w masce i przyłbicy które ściągam tylko podczas kąpania lub jedzenia śpię w maseczce na twarzy 3 x dziennie dezynfekuje całe mieszkanie mija rok i jestem zdrów jak ryba fizycznie i psychicznie a rodzina moja wie że jestem odpowiedzialny i czują się przy mnie bezpiecznie trochę wyobrazni foliarze bo przestrzeganie restrykcji wcale nie jest takie ciężkie
KAT.
KAT. 22.04.2021, 04:41
Już niedługo PIS i ich milicja odpowiedzą karnie załamanie polskiej Konstytucji i doprowadzenie Polski do ruiny. Litości nie będzie.
Jan
Jan 21.04.2021, 14:40
Ludzie nie przyjmujcie tych nielegalnych mandatów oddychajcie pełnia piersinie duscie się w tych kagancach