Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przejazd kolejowy w Nowej Wsi Malborskiej otwarty. Ale to jeszcze nie koniec remontu.

Przejazd kolejowy w Nowej Wsi Malborskiej otwarty. Ale to jeszcze nie koniec remontu. fot. TvRegionalna24.pl
Od 16 marca br. zaczął obowiązywać objazd przez przejazd kolejowy w Nowej Wsi Malborskiej z płyt betonowych, który został usytuowany w pobliżu przebudowywanego przejazdu. Takie rozwiązanie miało potrwać do maja tego roku. Jednak, ku zaskoczeniu wszystkich, kierowcy od dzisiaj mogą przejeżdżać po staremu przez przejazd. Co jest tego przyczyną?

 

Przejazd kolejowo-drogowy w Nowej Wsi Malborskiej (w ciągu ul. gen. de Gaulle’a w Malborku) jest jednym z 36 skrzyżowań dróg z torami, na których zostanie podniesiony poziom bezpieczeństwa w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 207 z Malborka do granicy województwa.

- „Na przejeździe wymieniony zostanie tor oraz nawierzchnia (także na dojazdach), dzięki czemu kierowcy przejadą przez tory sprawniej” - informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK SA. - „Na wszystkich 27 przejazdach, znajdujących się na odcinku Malbork-Kwidzyn, zakończenie prac planowane jest w maju br.”

 

 

 

 

Nasza redakcja nieoficjalnie dowiedziała się, że maszyna, dzięki której będzie można położyć asfalt przy remontowanym przejeździe kolejowym, w chwili obecnej wykorzystywana jest w innym miejscu. Stąd też wynika chwilowy przestój w pracy i możliwość przejazdu przez przejazd po staremu. Wkrótce maszyna pojawi się na remontowanym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Malborskiej i będziemy mogli zobaczyć ją w akcji.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że modernizacja linii kolejowej nr 207 na trasie Malbork-Gardeja trwa od 2017 r. Inwestycja miała być oddana do użytku w lutym 2019 r., jednak z różnych powodów data była wielokrotnie przesuwana. PKP PLK S.A. w informacji przesłanej do redakcji TvRegionalna24.pl w kwietniu 2020 r. wskazywała, że ostateczny termin ponownego otwarcia tej linii planowany jest na II połowę 2020 r. Teraz Przemysław Zieliński podkreśla, że zakończenie zasadniczych prac budowlanych, umożliwiających wznowienie ruchu pociągów na odcinku Malbork – Kwidzyn, zgodnie z deklaracją wykonawcy planowane jest w czerwcu br., a dla odcinka Kwidzyn – Gardeja do końca br.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
j23
j23 06.05.2021, 21:37
ten przejazd to kpina z kierowców wstyd ,gdzie są radni tak biegali po Malborku i pokazywali co zmienią w mieście i co !!!
mieszkaniec
mieszkaniec 14.04.2021, 19:32
mam nadzieję ze te płyty to żart
Roman
Roman 14.04.2021, 14:58
w jednym dniu pracują potem 3 dni przerwy szok