Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Malbork. Śniadanie Wielkanocne dla samotnych z dostawą do domu – wspólna inicjatywa włodarzy gminy i tczewskiego OHP.

  • Wydanie nr 217/2021
  • 8 kwietnia 2021, 10:46
  • UG Malbork
  • Wiadomości
Gmina Malbork. Śniadanie Wielkanocne dla samotnych z dostawą do domu – wspólna inicjatywa włodarzy gminy i tczewskiego OHP. fot. GOKSRTiZ Malbork
Przedsięwzięcie „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych z Tczewa i okolic z dostawą do domu” to inicjatywa, która została zorganizowana przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tczewie, przy współudziale Konfederacji Orderu Świętego Stanisława w Tczewie, Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Fundacji Kobiety Pomorza, Urzędu Gminy Malbork oraz Szkolnego Koła Wolontariatu- Centrum Kształcenia Zawodowego „Nauka” w Tczewie. Każdy z wymienionych podmiotów, wkładając swoją cegiełkę dostarczył poczucie bezpieczeństwa, spokoju, przynależności, szacunku i uznania niezamożnym i sędziwym mieszkańcom społeczności lokalnej w tym jakże trudnym i pandemicznym, ale i zarazem świątecznym okresie.

 

W piątek, 2 kwietnia br. wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych z Tczewa i okolic z dostawą do domu” rozwozili przyrządzone świąteczne przysmaki na terenie powiatu tczewskiego i Gminy Malbork wraz z życzeniami z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszyscy obdarowani nie kryli radości, a niekiedy nawet łez wzruszenia.

- „Powoli tradycją staje się, że przed świętami pukamy do drzwi starszych mieszkańców Gminy Malbork, przynosząc im smaczne niespodzianki” - mówi Bartosz Błachut, dyrektor GOKSRTiZ w Malborku. - „Dzięki współpracy z tczewskim OHP, którego uczniowie upiekli/ugotowali/przyrządzili tradycyjne wielkanocne potrawy, mogliśmy sprawić odrobinę przyjemności wytypowanym przez radnych mieszkańcom i wprawić ich w świąteczną atmosferę”.

 

 

 

 

Z ramienia Gminy Malbork w wydarzeniu uczestniczyli wójt Marcin Kwiatkowski, przewodniczący Rady, Michał Błachut oraz dyrektor GOKSRTiZ, Bartosz Błachut, którzy wraz z podopiecznymi OHP zostali przez wszystkich serdecznie przyjęci i ugoszczeni.

Pamiętajmy, że dzięki takim drobnym gestom świat staje się lepszy. Szerzmy dobro!

 

 

 

 

Informacja Urzędu Gminy Malbork

UG Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.