Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijani kierowcy, agresywny pieszy i zderzenie osobówki z motocyklem - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 32/2023
  • 8 kwietnia 2021, 09:54
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Pijani kierowcy, agresywny pieszy i zderzenie osobówki z motocyklem -… fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m. in. zatrzymali nietrzeźwych kierowców, a także agresywnego mężczyznę idącego środkiem drogi oraz obsłużyli kilka zdarzeń drogowych.

 

Autobus w rowie.

W środę, 31 marca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o autobusie, który na drodze wojewódzkiej nr 607 niedaleko miejscowości Parowy wjechał do rowu. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Pracujący na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący autobusem 35-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego najprawdopodobniej najechał na pobocze drogi, co spowodowało, że pojazd osunął się z drogi i zjechał do rowu. Kierowcy oraz pasażerom podróżującym nic się nie stało. Kierujący był trzeźwy. Mundurowi zakończyli na miejscu działania nakładając na kierowcę autobusu mandat karny.

 

 

 

 

Na podwójnym gazie uszkodził znaki drogowe.

W środę, 31 marca br. dyżurny KPP w Sztumie otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdu, który w miejscowości Sztumska Wieś wypadł z drogi. Na miejsce szybko zostali skierowani policjanci sztumskiej drogówki. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynikało, że kierujący najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. W wyniku tego na łuku drogi stracił panowanie nad osobówką, a następnie wypadł z drogi uszkadzając jednocześnie trzy znaki drogowe. Jak się później okazało, kierujący był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy. Osobowe Audi zostało odholowane na parking strzeżony. Kierowca podróżował z dzieckiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 33-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Pijany i bez uprawnień za kierownicą osobówki.

W czwartek, 1 kwietnia br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, patrolując ulice miasta zauważyli kierującego osobowym Mercedesem, który wzbudził podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Pojazd zatrzymano do kontroli. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie kierującego prawie dwa promile. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, które wcześniej stracił za przekroczenie limitu punktów karnych. Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego odpowie teraz przed sądem.
Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Jazda samochodem pod wpływem narkotyków.

W piątek, 2 kwietnia br. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sztumie patrolując miejscowość Stary Dzierzgoń zauważyli osobowego Opla, którego kierujący może nie posiadać uprawnień do kierowania. Pojazd zatrzymano do kontroli. Mężczyzną okazał się być dobrze znany funkcjonariuszom sztumskiej drogówki. Okazało się, że kierujący 23-letni mieszkaniec gminy Stary Dzierzgoń posiada prawo jazdy od grudnia 2020 r. W trakcie dalszej kontroli funkcjonariuszy wzbudziło dziwne zachowanie kierowcy, co mogło świadczyć, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że 23-latek jest pod wpływem marihuany.  

Kierujący został zatrzymany oraz przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.
Za kierowanie autem będąc pod ich wpływem narkotyków mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Motocyklista trafił do szpitala po zderzeniu z osobówką.

Do zdarzenia doszło w piątek, 2 kwietnia br. na drodze krajowej nr 55 pomiędzy Sztumem a Sztumską Wsią. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze sztumskiej jednostki wstępnie ustalili, że kierujący osobowym Hyundai, 43-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego jadąc w kierunku Sztumu w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania nie zauważył, że jest już wyprzedzany przez kierującego motocyklem, w wyniku czego uderzył w kierowcę jednośladu. Kierujący motorem, 40-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący motorem oraz osobówką byli trzeźwi. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitego samochodu.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

 

 

 

 

Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu.

W sobotę, 3 kwietnia br. policjanci prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta zauważyli kierującego osobowym Oplem, który swoim stylem jazdy wzbudził podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Pojazd zatrzymano do kontroli. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad dwa promile. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a wcześniej odsiedział wyrok w więzieniu za to samo przestępstwo. 36-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego został zatrzymany, a jego samochód odholowano na parking strzeżony.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia. W związku z faktem, że podejrzany działał w warunkach recydywy kara może być zwiększona do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Agresywny pieszy zaatakował interweniujących policjantów.

W miniony weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 55 pomiędzy Koniecwałdem a Sztumem środkiem jezdni miał iść mężczyzna. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli osobę, która szła poboczem jezdni i zaczepiała jadące pojazdy. Jak się okazało, 25-latek jest dobrze znany sztumskim policjantom. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu, zaczął ich znieważać, a następnie próbował kopnąć jednego z nich. W tym samym czasie w okolicy interwencji przejeżdżało dwóch funkcjonariuszy zakładu karnego w Kwidzynie oraz policjant sztumskiej jednostki. Wszyscy mężczyźni byli po służbie. Na widok całej sytuacji trójka mundurowych zatrzymała się i pomogła obezwładnić agresora. Zatrzymanego mieszkańca Sztumu doprowadzono do sztumskiej jednostki. W trakcie doprowadzania mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny. 25-latek nie zaprzestał nawet znajdując się w policyjnej celi, w której zniszczył siedzenia oraz w dalszym ciągu znieważał i kierował groźby karalne wobec policjantów.

Agresor noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, po wytrzeźwieniu usłyszał osiem zarzutów. Za popełnione przestępstwa mieszkaniec Sztumu odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto wobec mężczyzny toczy się inne postępowanie sprzed 3 miesięcy. Wówczas to 25-latek dopuścił się znieważenia wobec innego funkcjonariusza sztumskiej jednostki.

 

 

 

 

Przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

We wtorek, 6 kwietnia br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sztumie dokonując kontroli prędkości w miejscowości Nowa Wieś zatrzymali osobowego Seata, którego kierujący przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie dalszej kontroli, po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto osobowy Seat, którym kierował mężczyzna był niedopuszczony do ruchu z uwagi na zatrzymany wcześniej dowód rejestracyjny.

32-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego za popełnione wykroczenia został ukarany wysokimi mandatami karnymi na kwotę ponad 1 tys. zł, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

 

 

 

 

Pijany jechał uszkodzoną ciężarówką.

We wtorek, 6 kwietnia br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sztumie patrolując ulice miasta zauważyli kierującego samochodem ciężarowym marki DAF, który miał uszkodzoną skrzynię ładunkową, z której spadały elementy konstrukcji. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Jak się okazało kierowca był pijany. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny blisko dwa promile. 69-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy. Ciężarowy DAF został odholowany na parking strzeżony. Ponadto mężczyzna nie był w stanie określić, w którym miejscu uszkodził ciężarowe auto.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 69-latek odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.