Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tragamin. Śmierć w płomieniach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Tragamin. Śmierć w płomieniach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

 

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 20 interwencji. Dotyczyły one m.in. pomocy w otwarciu mieszkania, pomocy PRM oraz alarmu z monitoringu. Kilka interwencji dotyczyło rozwożenia maseczek dla mieszkańców oraz transportu seniorów do punktu szczepień. Strażacy wyjeżdżali do 8 pożarów – traw, słomy, sadzy w przewodzie kominowym i mieszkania. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Zderzenie 3 osobówek na Wałowej w Malborku.

W środę, 31 marca br. o godzinie 17.01 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zderzeniu 3 aut osobowych na ulicy Wałowej w Malborku. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano wypadek z udziałem trzech samochodów osobowych - Renault Clio, Toyota Aigo i Audi A3. Pojazdy znajdowały się na jednym pasie ruchu. W jednym z samochodów biorących udział w zdarzeniu znajdowała się poszkodowana kobieta (przytomna, rana twarzy). Pozostali uczestnicy wypadku - 6 osób znajdowało się poza pojazdami, bez obrażeń. Ruch odbywał się wahadłowo.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu na odcinku drogi krajowej, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, opatrunek). Ratownicy na czas trwania akcji wprowadzili ruch wahadłowy. Poszkodowaną przekazali ZRM. Po zepchnięciu uszkodzonych pojazdów na pobocze drogi, dokonano sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych i usunięto resztki powypadkowe na pobocze. Po 1 godz. 42 min. zakończono działania, w których udział brało łącznie 7 ratowników.

(czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32971,malbork-jedna-osoba-trafila-do-szpitala-po-zderzen)

 

 

 

 

Przedświąteczna kontrola targowiska miejskiego.

W związku z dużą ilością zachorowań na COVID-19 malborscy policjanci zintensyfikowali działania kontrolne dotyczące przestrzegania obowiązujących obostrzeń. W piątek rano mundurowi wraz z inspektorami sanitarnymi szczególnie skupili się na monitorowaniu targowiska miejskiego. Funkcjonariusze sprawdzali czy przestrzegane są nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci rozmawiali z mieszkańcami o zasadach bezpieczeństwa i przypominali o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Funkcjonariusze z malborskiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W związku ze wzrostem zachorowań policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Okres przygotowań przedświątecznych spowodował zwiększony ruch na targowisku miejskim. Mieszkańcy często zapominają, że wciąż mamy do czynienia z pandemią COVID-19 i przebywanie w takich miejscach wiąże się z koniecznością przestrzegania obowiązujących ograniczeń.

W piątek, 2 kwietnia br. rano policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku skontrolowali jak osoby przebywające na rynku stosują się do obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze sprawdzali czy sprzedawcy stosują się do wytycznych. Kontrolowano korzystanie z maseczek ochronnych i rękawiczek oraz czy kupcy posiadają środki do dezynfekcji rąk. Policjanci pouczali również kupujących o konieczności zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku zakrywania nosa i ust. Mieszkańcy mogą być pewni, że w trosce o ich zdrowie, po targowisku miejskim zobaczą wspólne kontrole policjantów i pracowników sanepidu w placówkach handlowych, siłowniach i klubach fitness na terenie całego powiatu.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 1 tys. zł lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

 

 

 

 

Pożar mieszkania w Tragaminie.

W sobotę, 3 kwietnia br. o godzinie 19.57 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania jednokondygnacyjnego o konstrukcji murowanej w budynku wielorodzinnym w miejscowości Tragamin gm. Malbork. Zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że mieszkanie w całości objęte jest pożarem.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w palącym się mieszkaniu oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu przez okno na źródło ognia. Ratownicy rozwinęli drugą linię gaśniczą, po czym weszli do mieszkania przez drzwi wejściowe i podali drugi prąd wody w natarciu. Z pozostałych mieszkań budynku ewakuowano dwie osoby. Na zewnątrz obiektu strażacy wynieśli dwie butle 11kg z gazem propan-butan. Ratownicy odnaleźli osobę poszkodowaną znajdującą się w pokoju na podłodze. Odstąpili od czynności resuscytacyjnych ze względu na zwęglenie.

Wprowadzili kolejny prąd wody na poddasze budynku w celu wyeliminowania kolejnych ognisk i kontrolowali pomieszczenie. Po ugaszeniu pożaru, przeprowadzili wentylację mieszkania za pomocą agregatu oddymiającego. Część dachu rozebrali w celu sprawdzenia ukrytych zarzewi ognia. Ratownicy usunęli z mieszkania spalone wyposażenie oraz częściowo rozebrali nadpalone elementy konstrukcyjne. Skontrolowali pomieszczenia po pożarze kamerą termowizyjną i użyli urządzenie wielogazowe w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla w całym obiekcie. Po 2 godz. 52 min. zakończono działania, w których udział brały: 4 zastępy JRG w sile 9 ratowników, 2 zastępy OSP Stogi w sile 11 ratowników oraz zastęp OSP Lasowice Wielkie w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.