Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Centralny Wodociąg Żuławski. W kwietniu płukanie sieci wodociągowej na terenie kilku gmin. Sprawdź kiedy i gdzie.

  • Wydanie nr 210/2021
  • 6 kwietnia 2021, 11:25
  • Gmina Nowy Dwór Gdański
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Centralny Wodociąg Żuławski. W kwietniu płukanie sieci wodociągowej na terenie kilku gmin. Sprawdź kiedy i gdzie. fot. Gmina Nowy Dwór Gdański
Centralny Wodociąg Żuławski informuje swoich klientów, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w dniach od 6 do 30 kwietnia br. przystępuje do płukania sieci wodociągowej na terenie gmin: Nowy Dwór Gdański, Nowy Staw, Stegna, Sztutowo, Ostaszewo, Lichnowy, Stare Pole oraz Gminy Malbork.

 

Pomimo utrzymania wysokich standardów uzdatniania wody, co potwierdzają badania wykonywane przez laboratorium Spółki oraz kontrole laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej, dochodzi do nieznacznego pogorszenia jakości wody u odbiorców. Jest to spowodowane zmianami kierunku i prędkości przepływu, stagnacjami w godzinach nocnych, wahaniami ciśnień wody oraz awariami urządzeń.

- „Pogorszenie objawia się zmienionym smakiem i zapachem wody, podwyższeniem barwy oraz jej mętności. Proces okresowego płukania (czyszczenia) sieci wodociągowej usuwa osady, przyczyniając się do uzyskania dużej stabilności przepływającej wody oraz przywraca odpowiednią drożność rur” - informuje CWŻ. - „Podkreślamy, że woda w czasie płukania, tak jak i w ciągu całego roku normalnej eksploatacji sieci - jest bezpieczna dla zdrowia, zgodnie z wymaganiami Ministra Zdrowia, które są zawarte w Rozporządzeniu z dnia 7.12.2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”.

 

 

 

 

Jednak należy pamiętać, że w czasie prowadzenia płukania i dezynfekcji sieci wodociągowej mogą ulec zmianie właściwości wody, tzn. może wystąpić okresowe podwyższenie barwy, mętności oraz zmiana zapachu, który jest specyficzny dla chloru. Centralny Wodociąg Żuławski informuje, że płukanie sieci odbywać się będzie w godzinach nocnych, zazwyczaj od godziny 23 do 4, jednak skutki tych działań mogą być odczuwalne również w ciągu dnia.

- „Po wznowieniu dostawy wody może wystąpić pogorszenie jej jakości, objawiające się żółtawo-brązowym zabarwieniem wody, pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu. Prosimy odbiorców o ograniczenie korzystania w tym czasie z urządzeń pralniczych. Do pozostałych celów higieniczno-sanitarnych woda może być używana bez ograniczeń. Zaleca się wcześniejsze zaopatrzenie w niezbędne ilości wody” - informuje CWŻ.

 

 

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące prowadzonych prac można uzyskać pod numerami telefonów:

ZE Nowy Staw: (55) 273 – 22 – 47, e- mail: sekretariatnwst@cwz.pomorskie.pl 

ZE Nowy Dwór Gdański: (55) 247 – 21 – 18, e-mail: zaklad.ndg@cwz.pomorskie.pl

lub kontakt z pracownikami Biura Obsługi Klienta.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: FB Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Marcin
Marcin 21.05.2021, 09:41
Woda w Lisewie Malborskim masakra sam szlam
Magdalena
Magdalena 08.04.2021, 20:20
Jakosc wody w Malborku jest tragiczna. Mieszkancy powinni napisac zbiorowa petycje nawolujaca do zmiany twardosci wody. Albo urzad miasta powinien oddawac za zniszczona armature , zakamienione pralki, czajniki i kamienie na ceramice . Uczulenia przesuszonej skory u dzieci. W innych rejonach polski nie spotkalam sie z takim kamieniem. A przed pandemia duzo podrozowalam.
Odkad Malbork ma uzdatnianie wody jej jakosc jest straszna. Kazde domostwo walczy z kamieniem!!!!
xav
xav 07.04.2021, 14:29
Sieć jest płukana od trzech lat bo co chwila szambo leci z kranu