Wydanie nr 148/2022, Sobota 28.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak ciekawie udekorować swoje akwarium?

Jak ciekawie udekorować swoje akwarium? fot. Jak ciekawie udekorować swoje akwarium?
Nowe inspiracje przy tworzeniu własnego zbiornika są na wagę złota. Doświadczeni akwaryści mogą pozwolić sobie na wiele wolności przy projektowaniu sceny zbiornika, gdyż wiedzą, co ma szansę zadziałać, a co nie. Na rynku znajdziemy szeroki wybór przeróżnych dekoracji do akwarium, więc śmiało możemy wyjść poza znany wszystkim sztuczny zamek czy statek w butelce. Jak ciekawie udekorować akwarium? Oto nasze propozycje.

Dziko i naturalnie, czyli sztuczne rośliny

Każdy akwarysta wie, że prawdziwe rośliny to w akwarium konieczność i wielki skarb. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by naszą kolekcję wzbogacić o sztuczne egzemplarze. Rośliny z plastiku nie mają zastąpić tych prawdziwych, a raczej współtworzyć z nimi piękną scenę akwarium. Dlaczego mogą one okazać się pomocne?

Sztuczne rośliny nie rosną, nie trzeba ich przycinać i nawozić, zawsze prezentują się świetnie, a te wysokiej jakości są praktycznie nie do odróżnienia pod wodą, od ich naturalnych pierwowzorów. Jedyne, czego wymagają te ozdoby to regularnego czyszczenia. Poza tym nie stanowią żadnego problemu, także będą dobrą alternatywą również dla mało doświadczonych akwarystów.

Zielona odmiana Ammanni Gracilis. Źródło: akwarystyczny24.pl

Najważniejszą zaletą sztucznych roślin jest to, że świetnie się prezentują pod wodą. Możemy dobrać ze sobą różne ciekawe gatunki, które w naturalnych warunkach mogłyby być niekompatybilne w jednym środowisku. Wybór tych ozdób jest szeroki – znajdziemy rośliny w różnych odcieniach zieleni i czerwieni, o różnym listowiu i wielkości. Każdy może z takimi ozdobami stworzyć naprawdę ciekawe akwarium, warto zatem sprawdzić, czy to może być rozwiązanie dla nas.

Szaleństwo kolorów, czyli sztuczne korale

Jeszcze nie opuszczamy terytorium sztucznych ozdób, gdyż podobnie jak w przypadku roślin, ciekawy efekt wizualny oferują nam sztuczne korale. Tutaj przede wszystkim możemy liczyć na feerię barw, gdyż producenci naśladują naturę, gdzie znajdziemy koralowce w każdym kształcie i kolorze. Z oczywistych względów ozdoby te będą lepiej pasować do akwariów morskich, rafowych. Mogą stanowić świetne uzupełnienie naszej żywej skały i być „wsparciem” wizualnym wtedy, gdy nasze żywe koralowe nie mają się najlepiej. Warto zdecydować się na zakup sztucznych korali od dobrych producentów, gdyż takie właśnie będą prezentować się najbardziej autentycznie.

Blask reflektorów, czyli jak zabawić się oświetleniem

Ciekawą dekoracją w zbiorniku może być coś, co wcale nie znajduje się bezpośrednio w akwarium. Mowa tutaj o oświetleniu, które może grać znaczącą rolę w odbiorze wizualnym akwarium. Światło dziennie powinno być jak najbardziej zbliżone do tego, jakie występuje w naturalnych warunkach, by zapewnić odpowiednie warunki roślinom. Nieco więcej swobody mamy jednak ze światłem nocnym, które może być w kolorze czerwonym, fioletowym czy zielonym. Takie świetlówki sprawią, że akwarium nocą nabierze zupełnie innego charakteru, a co najważniejsze – ciemniejsze barwy światła nie kolidują z regeneracją roślin czy zwierząt, dlatego są w pełni dla nich bezpieczne. Jeśli jeszcze nie posiadamy oświetlenia nocnego w naszym zbiorniku, może to najwyższy czas, by się na taki zakup zdecydować?

Jak ciekawie udekorować swoje akwarium?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.