Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Chciał popełnić samobójstwo – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Chciał popełnić samobójstwo – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 18 interwencji. Dotyczyły one m.in. pomocy w otwarciu mieszkania, pomiaru stężenia CO, pękniętego wężyka wody w mieszkaniu, a także zadymienia spowodowanego dużą ilością pary wodnej. Kilka interwencji dotyczyło rozwożenia maseczek dla mieszkańców. Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów – trawy, sadzy w przewodzie kominowym oraz mieszkania. Ratownicy zabezpieczyli miejsce, w którym podejrzewali utonięcie osoby, a także usunęli plamę oleju oraz nadłamany konar drzewa. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Malborscy policjanci uratowali 21-latka, który chciał odebrać sobie życie. Mężczyzna o swoim zamiarze poinformował na portalu społecznościowym. Jeden z użytkowników, po odczytaniu wiadomości, zadzwonił na numer alarmowy 112. Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 41-letniego mężczyznę, która oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

W sobotę policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy wzięli udział w wojewódzkich działania kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym konsekwencji, jakie niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

 

 

 

 

Podejrzenie utonięcia na rzece Nogat.

W środę, 17 marca br. o godz. 16:31 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o podejrzeniu utonięcia osoby w rzece Nogat na ternie miasta Malborka. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork, zastęp Specjalistycznej Grupy Wodno- Nurkowej z JRG Elbląg i zastęp z OSP Stogi. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym zastał 2 osoby, które twierdziły, że ktoś wpadł do rzeki Nogat na wysokości plaży wojskowej. Policja obecna była na miejscu zdarzenia.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zwodowaniu łodzi śrubowej oraz próbie ustalenia miejsca zdarzenia wskazanego przez świadków zdarzenia. Po rozmowie ratowników i policji ze zgłaszającym, wytypowano prawdopodobne miejsca zdarzenia (plaża miejska oraz okolice mostu drogowego - informacje nierzetelne). Poszukiwania ratownicze odbywały się z łodzi oraz z brzegu rzeki. Do miejsca zdarzenia dojechała specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Elbląga. Ze względu na nieprecyzyjne informacje przekazane od dziecka, a także uzyskane informacje z monitoringu miejskiego, nie potwierdzające wersji osoby zgłaszającej, działania ratownicze grupy wodno-nurkowej prowadzone były na dużym obszarze (brak dokładnej lokalizacji miejsca) z pokładu łodzi motorowej. Przeszukano obszar pomiędzy plażą wojskową, a mostem drogowym wraz z linią brzegową. Działania przerwano z powodu pory nocnej oraz braku potwierdzenia zdarzenia. Po 2 godz. 49 min. zakończono działania, w których udział brały 4 zastępy JRG Malbork w sile 8 ratowników, zastęp SGW-N z JRG Elbląg w sile 4 ratowników oraz zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Zdążyli, zanim popełnił samobójstwo.

W czwartek, 18 marca br. po południu malborscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca Jeleniej Góry, że na portalu społecznościowym odczytał wiadomość od swojego znajomego o zamiarze popełnienia samobójstwa. Zaniepokojony mężczyzna wiedział tylko, że 21-letni desperat jest mieszkańcem Malborka, ale nie wiedział gdzie się znajduje i jak mu pomóc. Natychmiast do poszukiwań mężczyzny zostali zaangażowani policjanci ze wszystkich pionów organizacyjnych. Funkcjonariusze ustalili dokładne dane mężczyzny i dotarli do jego znajomych, którzy wskazali miejsca, w których potencjalnie mógłby on przebywać.

Policjanci zlokalizowali 21-latka na ulicy, jak oddalał się ze swojego miejsca zamieszkania. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna potwierdził, że zażył dużą ilość tabletek i najprawdopodobniej policjanci zdążyli w ostatniej chwili. Młody człowiek został przekazany pod opiekę wezwanych na miejsce ratowników medycznych.

 

 

 

 

Policjanci apelują i przypominają - zwracajmy uwagę na osoby samotne, brykające się z problemami, o kruchej psychice i które mogą mieć depresję. Może w porę uda się nam odczytać niepokojące sygnały i zapobiec tragedii. Jeśli zauważymy niepokojące sygnały i podejrzewamy, że ktoś chce zrobić sobie krzywdę, to zapytajmy, jak możemy pomóc. Zadzwońmy pod numer alarmowy 112 i postarajmy się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

 

 

 

 

Zabezpieczono podrobiony towar o wartości ponad 200 tys. zł.

W piątek, 19 marca br. funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 41-letniego mężczyznę narodowości bułgarskiej, który na jednym ze stoisk na targowisku miejskim, oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Policjanci zabezpieczyli kurtki, spodnie, bluzy, koszulki, bieliznę oraz kilkadziesiąt „podróbek” pasków. Wstępnie szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których fałszywe produkty oferowane były do sprzedaży, wyniosły ponad 200 tys. zł. Śledczy wykonali oględziny zatrzymanego towaru i przedstawili mężczyźnie zarzuty. Sprawa jest rozwojowa, a po złożeniu wniosków o ściganie od wszystkich poszkodowanych, straty markowych firm mogą znacznie się zwiększyć. Teraz policjanci ustalają, skąd pochodzą podrobione ubrania. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy towary będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu przed sądem. Decyzją prokuratora mężczyzna otrzymał dozór policyjny. Za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat więzienia.

 

 

 

 

Pożar mieszkania przy Mickiewicza w Malborku.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 marca br. O godzinie 07.53 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania w wielorodzinnym budynku mieszkalnym przy ul. Mickiewicza w Malborku.

Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i zastęp z OSP Stogi. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził pożar wraz z dużym zadymieniem łazienki w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. 19 osób opuściło budynek przed przybyciem JOP. Energia elektryczna w budynku była odłączona, dzięki przeciwpożarowemu wyłącznikowi prądu.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dwóch ratowników w aparatach OUO podało prąd wody W-25 w natarciu na ognisko pożaru, jednocześnie trwała ewakuacja dziewięciu osób z najwyższego piętra budynku. Ratownicy skontrolowali pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej – nie było osób postronnych. W sumie 28 osób zostało ewakuowanych z budynku, w tym 4 dzieci. Po ugaszeniu pożaru, strażacy przewentylowali pomieszczenia za pomocą agregatu oddymiającego i sprawdzili obecność tlenku węgla w budynku przy użyciu detektora wielogazowego. Nie wykazało zagrożenia. Po przekazaniu miejsca zdarzenia użytkownikowi lokalu, po 1 godz. 7 min. zakończono działania, w których udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 8 ratowników oraz zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Policyjne działania „Prędkość”.

W sobotę, 20 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku od wczesnych godzin porannych prowadzili działania pn. „Prędkość”. Na ulicach i drogach całego powiatu można było zobaczyć zwiększoną liczbę funkcjonariuszy drogówki, którzy za pomocą ręcznych mierników prędkości oraz samochodu wyposażonego w videorejestrator kontrolowali zachowania kierowców. Kolejna już akcja miała na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Kierowcy mogli spodziewać się patroli w newralgicznych punktach, tj. skrzyżowania dróg, w których w przeszłości najczęściej dochodziło do wypadków drogowych. To właśnie nadmierna prędkość jest ich najczęstszą przyczyną.

 

 

 

Pamiętajmy, że za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje dla kierowcy, oprócz wysokiego mandatu i 10 punktów karnych, utratą prawo jazdy!

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.