Wydanie nr 166/2021, Wtorek 15.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Darmowe tablety dla seniorów. Weź udział w kursie kompetencji cyfrowych on-line.

  • Wydanie nr 166/2021
  • 23 marca 2021, 09:22
  • GOKiS Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Darmowe tablety dla seniorów. Weź udział w kursie kompetencji cyfrowych on-line. fot. GOKiS Miłoradz
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu przy współpracy z Fundacją Partycypacji Społecznej zaprasza mieszkańców gminy Miłoradz w wieku 65 lat i więcej do wzięcia udziału w cyklu szkoleń on-line, podczas których zdobędą przydatne informacje z zakresu obsługi komputera, telefonu i Internetu. Ponadto w ramach projektu odbędą się zajęcia animacyjne mające na celu aktywizację i integrację seniorów.  

 

Warsztaty cyfrowe rozpoczną się w kwietniu br. i prowadzone będą w formie zdalnej. Seniorzy, którzy zgłoszą chęć wzięcia udziału w szkoleniach otrzymają na okres ich trwania laptopy, dzięki którym w domowym zaciszu będą mogli podnieść swoje kompetencje. Mieszkańcy gminy Miłoradz biorący udział w warsztatach, po ich zakończeniu otrzymają nieodpłatnie na własność tablet, aby móc w praktyce wykorzystywać zdobytą wiedzę w życiu codziennym. 

- „To kolejna nasza propozycja edukacyjno-aktywizacyjna dla seniorów z gminy Miłoradz. W 2019 roku w ramach tego projektu udało nam się przeszkolić i przekazać bezpłatnie tablety ponad trzydziestu mieszkańcom gminy” - mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. - ”Podobne spotkania planowaliśmy również na wiosnę tego roku. Jednak biorąc pod uwagę obowiązujące obostrzenia w trosce o zdrowie naszych uczestników i zapewnienie oferty dla seniorów, zaproponowaliśmy formę zdalną warsztatów, tak aby mogli mieć kontakt z rówieśnikami przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Dzięki temu będą mogli rozwijać swoje kompetencje nie wychodząc z domu, a także zdobyć bezpłatnie tablet, na który nie wszystkich stać”.

 

 

 

 

W ramach warsztatów uczestnicy zdobędą gruntowną wiedzę z zakresu wykorzystywania narzędzi cyfrowych w codziennym życiu. Nauczą się w praktyce możliwości komunikacyjnych on-line, jak dokonywać zakupów w sieci, obsługiwać konto bankowe, złożyć w urzędzie dokumenty w formie elektronicznej czy też umówić wizytę u lekarza. 

- „Nie zabraknie również zajęć praktycznych pozwalających seniorom na zgłębienie wiedzy z zakresu tworzenia grup dyskusyjnych, internetowych klubów książki, miłośników sztuki czy filmu. Seniorzy poznają również popularne fora, na których będą mogli uzyskać informację z zakresu turystyki, kultury czy historii lokalnej” - dodaje Marcin Szesza.

 

 

 

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą dokonywać zapisów mejlowo, wysyłając wiadomość na adres: gokismiloradz@gmail.com zawierającą dane osobowe (imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu) lub telefonicznie pod numerem 55 271 15 31 wew. 33.
Szczegółowe informacje na temat kursu przekazane zostaną podczas spotkania organizacyjnego. Projekt realizowany jest w ramach unijnego dofinansowania w Programie Operacyjnym – Polska Cyfrowa.

 

 

 

 

Informacja prasowa GOKiS Miłoradz

Zdjęcia: kurs dla seniorów z gminy Miłoradz w GOKIS w 2019 r.

 

GOKiS Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.