Wydanie nr 166/2021, Wtorek 15.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. ZSP3 najlepszą szkołą w Polsce.

  • Wydanie nr 166/2021
  • 23 marca 2021, 08:47
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Malbork. ZSP3 najlepszą szkołą w Polsce. fot. ZSP3 Malbork
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Edukacja dorosłych/Kształcenie i szkolenia zawodowe/Edukacja szkolna złożonych w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2020. Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku przyznana została Akredytacja Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Jest to Akredytacja indywidualna. Złożony wniosek uzyskał łącznie 100 punktów na 100 możliwych.

 

Akredytacja Erasmusa jest przyznawana na okres od dnia podpisania Potwierdzenia przyjęcia warunków Akredytacji do 31 grudnia 2027 r. Przedłożony przez ZSP3 w ramach wniosku o Akredytację Plan Erasmusa obejmuje okres 5 lat. Plan Erasmusa będzie mógł być aktualizowany. Organizacje, którym przyznano Akredytację muszą przestrzegać wspólnego zestawu standardów jakości Erasmusa.

 

 

 

 

Organizacje akredytowane będą składały okresowe raporty postępów dotyczące sposobu zapewnienia zgodności ze standardami jakości Erasmusa, postępów w realizacji celów Planu Erasmusa oraz aktualizacje.

- „Uzyskanie Akredytacji Erasmusa w danym sektorze oznacza uproszczony dostęp do finansowania działań w ramach akcji 1. w tym sektorze przez okres obowiązywania Akredytacji” - informuje Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku. - „Warunkiem uzyskania dofinansowania przez akredytowane organizacje będzie składanie  wniosków o dofinansowanie w terminach naboru ogłaszanych przez Komisję Europejską. Każdorazowo wysokość dofinansowania będzie ustalana przez Narodową Agencję na podstawie informacji zawartych we wniosku oraz innych kryteriów ustalonych przez Komisję Europejską”.

 

 

 

 

W uzasadnieniu eksperci Agencji Narodowej oceniający wniosek  szkoły stwierdzili, że „plan Erasmusa został przygotowany na wysokim poziomie - jest spójny ze strategią umiędzynarodowienia , zakresem działania organizacji wnioskodawcy oraz jego dotychczasowych osiągnięciach, które są imponujące. Cele zostały określone jasno i realistycznie. Monitoring stopnia realizacji celów zawiera właściwe metody i narzędzia. Szkoła wykazała duży postęp w rozwoju i współpracy międzynarodowej od momentu uzyskania Karty Jakości. Strategia umiędzynarodowienia dołączona do wniosku  została przygotowana na bardzo wysokim poziomie w oparciu o bardzo wnikliwą analizę potrzeb. Określone zostały cele szczegółowe, działania, wskaźniki , planowane efekty. Wszystkie te elementy są spójne ze sobą i z celami głównymi, realistyczne i ambitne, prorozwojowe. Na docenienie zasługuje bardzo duże zaangażowanie dyrekcji i nauczycieli w planowanie potrzeb i celów rozwojowych szkoły.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku

 

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.