Wydanie nr 22/2022, Sobota 22.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Dobromysł, Wincenty, Jutrogost
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Stegna. Kto wyrzuca śmieci do rowów melioracyjnych?

  • Wydanie nr 22/2022
  • 19 marca 2021, 10:26
  • Gmina Stegna
  • Wiadomości
Gmina Stegna. Kto wyrzuca śmieci do rowów melioracyjnych? fot. Gmina Stegna
Wydawać by się mogło, że skoro powstały Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to problem z podrzucaniem śmieci do lasu zniknie. Niestety, nic bardziej mylnego. Niektórym się wydaje, że tereny leśne i rowy melioracyjne to jedyne właściwe miejsca do wyrzucania zbędnych i niepotrzebnych rzeczy.

 

- „Do rowu melioracyjnego pomiędzy miejscowościami Niedźwiedziówka i Żuławki ktoś bezmyślnie wyrzucił kilkadziesiąt opon utrudniając przepływ wody z okolicznych pól” - czytamy na profilu społecznościowym Gminy Stegna. - „Jakim trzeba być złym i pazernym człowiekiem, żeby coś takiego zrobić, oszczędzając na kosztach utylizacji? Niestety za utylizację tych opon zapłacimy my wszyscy”.

 

 

 

 

Gmina Stegna zwraca się do wszystkich z apelem i prośbą, by robić zdjęcia i informować o podobnych zdarzeniach Urząd Gminy w Stegnie i policję, gdy jesteśmy świadkami wyrzucania przez „kogoś” śmieci. Być może to w jakiś sposób powstrzyma przez niewłaściwym zachowaniem niektórych osób i pomoże uchronić nasze środowisko przed jeszcze większym zanieczyszczeniem.

 

 

 

 

- „Przypominamy, że właściciele nieruchomości mogą rocznie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Stegnie 4 sztuki opon w ramach uiszczanej opłaty za odpady komunalne” - informuje Gmina Stegna.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: FB Gmina Stegna

Gmina Stegna
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.