Wydanie nr 166/2021, Wtorek 15.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Młodzież ZSP 3 wzięła udział w wirtualnej lekcji w Strasburgu.

  • Wydanie nr 166/2021
  • 15 marca 2021, 13:29
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Młodzież ZSP 3 wzięła udział w wirtualnej lekcji w Strasburgu. fot. ZSP3 Malbork
Gdy na przełomie 2019 i 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku po raz drugi przystępowali do konkursu Euroscola, w pamięci mieli jeszcze pełną wrażeń wizytę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu i możliwość udziału w plenarnych obradach młodzieży z krajów Unii Europejskiej. Jednak, tak jak wszystkie plany, również ten musiał zostać dostosowany do panujących globalnie warunków.

 

W związku z trwającą na całym świecie pandemią koronawirusa, zamiast wycieczki po Europie w piątek, 12 marca br. dziesięcioro laureatów konkursu z ZSP3 w Malborku wraz z opiekunkami projektu, Iwoną Krauze i Agnieszką Jeromin wzięło udział w wydarzeniu Euroscola online, które swoją treścią nie ustępowało na krok spotkaniu na żywo.

 

 

 

 

Na początku wydarzenia David Maria Sassoli, Prezydent Parlamentu Europejskiego przywitał uczestników z 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej, kierując do młodych ludzi bardzo ważne słowa podziękowania – obecności i zaangażowania w problemy europejskie, życząc im dalszej otwartości i chęci jednoczenia pomysłów poza granicami swoich krajów.

 

 

 

 

Kolejnym punktem spotkania był wywiad z wiceprezydent Parlamentu Europejskiego, Katariną Barley. Uczestnicy Euroscoli mieli możliwość zadawania pytań „na żywo”, czego rezultatem była bardzo ciekawa i konstruktywna sesja poruszająca szeroki zakres zagadnień – od tożsamości europejskiej, poprzez prawa kobiet, kondycję systemu edukacji w krajach europejskich, a na bieżących działaniach związanych z pandemią skończywszy.

 

 

 

 

Głównym tematem spotkania młodzieży była debata na temat: „Strengthening EU Solidarity in times of emergency: do we need to commit more?” („Wzmacnianie solidarności Unii Europejskiej w sytuacjach nadzwyczajnych: czy musimy poświęcić więcej?”). Ekspert do spraw planowania strategicznego z Parlamentu Europejskiego, Antoine Cahen stanął przed niełatwym zadaniem odpowiedzi na pytania oraz odniesieniem się do słów młodych Europejczyków zaniepokojonych wieloma aspektami codziennego życia i przyszłości, szczególnie w kontekście regulacji prawnych związanych z pandemią.

- „Dzięki ciekawej formie przygotowanego spotkania, a przede wszystkim dzięki zaproszeniu na nie, które otrzymaliśmy z Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Warszawie, mogliśmy wziąć udział w niezwykle ważnej i wartościowej lekcji europejskiej online oraz podzielić się naszymi spostrzeżeniami i obawami dotyczącymi życia w dzisiejszej Europie” - podsumował Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.