Wydanie nr 153/2023, Piątek 2.06.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dachowanie osobówki pod Starym Polem – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Dachowanie osobówki pod Starym Polem – weekendowy raport malborskich… fot. OSP Stare Pole
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 12 interwencji. Dotyczyły one m.in. pomocy w otwarciu mieszkania, usunięcia wiatrołomów, a także rozwożenia maseczek dla mieszkańców. Strażacy wyjeżdżali do 4 pożarów – śmietnika, trawy oraz sadz w przewodzie kominowym. Ratownicy zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej, a także wyłowili martwego łabędzia.

 

 

 

 

Policjanci malborskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym Renault będąc pod wpływem środków odurzających oraz posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. 23-latek stracił prawo jazdy, a przed sądem odpowie za popełnione przestępstwa. Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

 

 

 

 

Pożar sadzy w kominie w Szymankowie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 marca br. O godzinie 19.23 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego przy ulicy Bohaterów Września w miejscowości Szymankowo. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i 2 zastępy OSP. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w piecu i rozstawieniu SCD-37. Dwóch ratowników w aparatach OUO w koszu drabiny dostało się w pobliże komina. Po przeczyszczeniu komina za pomocą zestawu kominiarskiego, ratownicy wybrali sadzę z wyczystek kominowych. Po przewietrzeniu mieszkań, sprawdzili za pomocą urządzenia wielogazowego obecność tlenku węgla. Nie wykazano zagrożenia. Strażacy dokonali pomiaru temperatury przewodu kominowego za pomocą kamery termowizyjnej, która nie wykazała zagrożenia. Po pisemnym przekazaniu miejsca zdarzenia lokatorom oraz pouczeniu ich o nie użytkowaniu przewodów kominowych do momentu kontroli przewodu kominowego przez kominiarza, zakończono działania po 1 godz. 28 min.

W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 5 ratowników, 1 zastęp OSP Lichnowy w sile 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP Szymankowo w sile 5 ratowników.

 

 

 

 

Dachowanie osobówki na DK22 w Starym Polu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 marca br. na DK22 w pobliżu Starego Pola. O godzinie 21.20 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na DK22. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i zastęp z OSP Stare Pole. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy leżący w przydrożnym rowie na boku. Kierujący, obywatel Bangladeszu znajdował się poza pojazdem. Nie potrzebował pomocy medycznej.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła oraz odłączeniu akumulatora. Kierujący odmówił udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ratownicy na czas trwania akcji ratunkowej pomagali w kierowanie ruchem na DK22. Strażacy pomogli przy załadunku rozbitego samochodu na lawetę. Po usunięciu resztek po kolizyjnych, zakończono działania po 1 godz. 46 min.

W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Stare Pole w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Kierował pod wpływem narkotyków.

W czwartek,11 marca br. funkcjonariusze ruchu drogowego malborskiej komendy przed godziną 16 na ul. Dąbrowskiego w Malborku zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Renault. Kierującym był 23-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Mundurowi przeprowadzili badania, które wykazały, że mężczyzna był trzeźwy, ale kierował autem pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania 23-latka i jego samochodu, funkcjonariusze w kieszeni kurtki i w

podłokietniku znaleźli zawiniątka z białym proszkiem i zielonym suszem. Policjanci wykonali badanie narkotesterem i okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 23-latek stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie nawet 3 lata więzienia.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcie: FB OSP Stare Pole

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.