Wydanie nr 335/2022, Czwartek 1.12.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Samorząd chce zbudować nowoczesną halę sportową.

Gmina Miłoradz. Samorząd chce zbudować nowoczesną halę sportową. fot. zdjęcie poglądowe
Do końca bieżącej kadencji samorządu przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu ma zostać wybudowana nowoczesna hala sportowa - taki cel postawił przed samorządem wójt gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek. Powstał już projekt obiektu, a w Starostwie Powiatowym ku końcowi zmierza procedura wydania pozwolenia na budowę. Wójt jest obecnie na etapie rozmów w sprawie pozyskania pieniędzy na sfinansowanie inwestycji, której koszt szacowany jest na około 6 milionów złotych.

 

Przygotowania do inwestycji rozpoczęły się od zlecenia wykonania dokumentacji projektowej. W założeniu nowy obiekt sportowy ma mieć ponad 842 metry kwadratowe powierzchni użytkowej, ponad 22 metry szerokości i niespełna 38 metrów długości. Hala powstanie w sąsiedztwie ZSiP oraz gminnego stadionu piłkarskiego i będzie połączona z budynkiem szkolnym za pomocą istniejącego już łącznika.

- Już dawno, będąc jeszcze radnym, wielokrotnie zwracałem uwagę na konieczność budowy nowoczesnej infrastruktury sportowej w gminie. Zawsze otrzymywałem odpowiedź, że samorządu na to nie stać - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Obecna sala gimnastyczna nie spełnia standardów XXI wieku, dlatego założyłem sobie, że jeśli będę wójtem obok niezbędnej inwestycji wodociągowej, która trwa i była priorytetową do realizacji w bieżącej kadencji, rozpoczniemy również pracę nad dotąd nieosiągalną dla nas inwestycją, polegającą na budowie hali sportowej. Czekają na nią od lat kolejne pokolenia mieszkańców gminy.

 

 

 

 

Projekt hali sportowej został sfinansowany ze środków, które miłoradzki samorząd uzyskał z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pół miliona złotych, które trafiło do gminy z przeznaczaniem na lokalne inwestycje, stanowić będzie również część wkładu własnego do planowanego przedsięwzięcia.

- Kończy się procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę. Myślę, że pełną dokumentację będziemy posiadali jeszcze w tym miesiącu. Kiedy to nastąpi, będziemy aplikować o dofinansowanie zadania z programu „Sportowa Polska” w ramach środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, z którego można pozyskać nawet do 70 procent kosztów przedsięwzięcia - wyjaśnia Arkadiusz Skorek. - Jeśli uda się nam pozyskać dofinansowanie, to budowa rozpoczęłaby się jeszcze w tym roku. Jeśli nasz wniosek nie zyskałby akceptacji w tegorocznym rozdaniu, to oczywiście mamy również „plan B”, który umożliwi realizację tej inwestycji do końca 2023 roku. To dla naszej gminy wielkie wyzwanie, ale podjęliśmy się go i wierzę, że zakończy się sukcesem.

 

 

 

 

O budowę hali sportowej od lat zabiega Wojciech Barnat, dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu.

- Już w pierwszym roku mojej pracy w szkole podjąłem działania zmierzające do realizacji tego celu. Dość istotnym krokiem było zdobycie informacji na temat możliwości pozyskania środków zewnętrznych na sfinansowanie zadania. Dzięki przychylności wójta Arkadiusza Skorka, który w sposób szczególny dba o rozwój placówek oświatowych, aby zapewnić uczniom najlepsze warunki do nauki i rozwoju, nastąpiło szybkie przystąpienie do przygotowania i realizacji tego przedsięwzięcia. Cieszę się bardzo, że dzięki naszym wspólnym działaniom w niedalekiej przyszłości nasze dzieci, jak i lokalna społeczność, będą mogły korzystać z nowoczesnych i dostosowanych do wysokich standardów obiektów sportowych – podkreśla Wojciech Barnat.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

 

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.