Wydanie nr 65/2021, Sobota 6.03.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Eugenia, Róża, Jordana, Koleta, Frydolin, Wiktor, Jordan, Będzimysł
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

16-latek uciekał quadem przed policjantami – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 65/2021
  • 22 lutego 2021, 13:51
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
16-latek uciekał quadem przed policjantami – raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m. in. zatrzymali uciekającego quadem 16 – latka, a także obsłużyli dwie kolizje drogowe. Ze względu na zmieniające się warunki pogodowe, policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

 

Kolizja drogowa w Sztumskim Polu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 lutego br. w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 603 w miejscowości Sztumskie Pole. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Seat, 27-letnia mieszkanka powiatu kwidzyńskiego, na łuku drogi ze skrzyżowaniem zjechała na przeciwny pas uderzając w tylny lewy narożnik samochodu ciężarowego marki DAF, kierowanego przez 25-letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego. Kierującym nic się nie stało. Oboje byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

 

 

 

 

Osobówką w drzewo.

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 lutego br. w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej nr 515 w miejscowości Poliksy (gm. Dzierzgoń). Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego wstępnie ustalili, że kierująca osobowym BMW 32-letnia mieszkanka powiatu sztumskiego, nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewy pas jezdni i uderzyła w drzewo. Kobieta podróżowała sama oraz była trzeźwa. Pomimo dużych uszkodzeń auta, kierująca nie odniosła poważnych obrażeń.

Policjanci przypominają, że przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni jest często śliska, a zmieniająca się pogoda, opady śniegu i deszczu powodują, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża, a samochód bardzo łatwo wpada w poślizg i nietrudno o wypadek.

 

 

 

 

16-latek na quadzie uciekał policjantom.

W sobotę, 20 lutego br. w godzinach popołudniowych policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując miejscowość Cieszymowa zauważyli kierującego quadem, który przewoził pasażera bez wymaganego kasku ochronnego. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Kierujący na widok patrolu nagle zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać. Nieletni ignorował sygnały błyskowe i dźwiękowe wzywające do zatrzymania się i kontynuował ucieczkę drogą publiczną oraz parkiem miejskim. Uciekający wjechał na podwórko pomiędzy budynkami. Tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

16-latek przewoził 12-latka bez wymaganego kasku ochronnego. Ponadto czterokołowiec nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC.
Nieletni mieszkaniec Cieszymowa (gm. Mikołajki Pomorskie) za popełnienie kilku wykroczeń oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem dla nieletnich. 

 

 

 

 

Nie bądź obojętny na ludzki los!

Obecna zima sprawia, że panujące warunki są szczególnie uciążliwe dla osób bezdomnych. Sztumscy policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze sprawdzają m. in. tereny zalesione, pustostany, a także tereny ogrodów działkowych. W przypadku, gdy policjanci spotkają takie osoby, wówczas informują je o tym, gdzie mogą uzyskać pomoc. 

Nie bądźmy obojętni – apelują policjanci. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i oby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzone. 

 

W sobotę, 20 lutego br. policjanci zostali wezwani na ul. Sadową w Czerninie, gdzie w pobliskim rowie leżał mężczyzna. Policjanci, którzy natychmiast przybyli na miejsce wyciągnęli leżącego mężczyznę i wezwali służby medyczne. Jak się okazało, 44-letni mieszkaniec Czernina był wychłodzony oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyznę przewieziono do szpitala. 

Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie!

 

 

 

 

Ucieczka pijanego kierowcy osobówki.

W niedzielę, 21 lutego br. policjanci drogówki Komendy Powiatowej Policji w Sztumie w takcie kontroli prędkości w miejscowości Stare Miasto zauważyli osobowego Volkswagena, którego kierujący na widok patrolu nagle zmienił kierunek jazdy. To wzbudziło podejrzenie mundurowych, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za osobówką, którą chwilę później zatrzymali do kontroli. Jak się okazało, kierujący był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad półtora promila. Kierujący został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 55-letni mieszkaniec miejscowości Stare Miasto (gm. Stary Dzierzgoń) odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

Informacje i zdjęcia przekazał: st. Sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.