Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Samochód w prezencie od Służby Więziennej dla Strażaków Ochotników.

  • Wydanie nr 210/2021
  • 22 lutego 2021, 10:12
  • Okręgowa Służba Więzienna
  • Na sygnale
Samochód w prezencie od Służby Więziennej dla Strażaków Ochotników. fot. Okręgowa Służba Więzienna
13 lat i nieco ponad 80 tys. przebiegu ma samochód dostawczy, który został przekazany w piątek, 19 lutego br. przez Areszt Śledczy w Gdańsku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie Elbląskim.

 

Kluczyki do samochodu przekazał dyrektor Aresztu Śledczego w Gdańsku, płk Artur Król na ręce Marcina Ślęzaka, wójta Gronowa Elbląskiego.


– „Przez ostatnie lata auto służyło w gdańskim Areszcie Śledczym. W związku z zakupami nowych pojazdów, bus nie był już potrzebny w naszej jednostce” - zapewnia ppłk Adam Poćwiardowski, zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku. – „Jego dobry stan umożliwi strażakom ochotnikom korzystanie z niego jeszcze przez wiele lat”.

 

 

 

 

Wartości, jakie na co dzień przyświecają strażakom oraz ich misja są bardzo bliskie wartościom Służby Więziennej.

- „Samochód trafi do jednej z najaktywniejszych jednostek straży pożarnej w powiecie elbląskim.  Daje nam to pewność, że przekazany sprzęt będzie dobrze wykorzystywany, wzmocni działania grupy i pozostanie w rękach ludzi, dla których działania na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim wielka pasja” – powiedział obecny podczas przekazania samochodu Michał Gzowski z Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

 

 

 

To kolejne wsparcie Służby Więziennej w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

- „Auto spadło nam jak z nieba. Od pewnego czasu poszukiwaliśmy samochodu dla OSP w Gronowie Elbląskim, który służyłby w pionie ratownictwa technicznego oraz do patrolowania wałów” - dodaje Marcin Ślęzak wójt gminy Gronowo Elbląskie. – „Nasza gmina leży w specyficznym miejscu - centrum Żuław. Z jednej strony na terenach zalewowych, z drugiej zaś przy często uczęszczanej trasie Malbork – Elbląg”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: mjr Marek Stuba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej

Okręgowa Służba Więzienna
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.