Wydanie nr 65/2021, Sobota 6.03.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Eugenia, Róża, Jordana, Koleta, Frydolin, Wiktor, Jordan, Będzimysł
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

  • Wydanie nr 65/2021
  • 19 lutego 2021, 10:39
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Od 22 lutego br. rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Wzorem lat ubiegłych malborscy policjanci aktywnie włączają się do akcji, której inicjatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Od 22 do 28 lutego br. mają Państwo możliwość skorzystania z porady/pomocy nie tylko policjantów, ale również przedstawicieli sądów, prokuratury i ośrodków pomocy społecznej.

 

Poniedziałek, 22 lutego ustanowiono Dniem Ofiar Przestępstw, natomiast od tego dnia rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której organizatorem i pomysłodawcą jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak co roku, również Policja chętnie włącza się w tę akcję.

 

 

 

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Malborku w dniach od 22 do 28 lutego br. w godz. 8 - 14 policjanci będą poświęcać szczególną uwagę osobom, które w różnych okolicznościach stały się ofiarami przestępstw. Każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną. Takie działania będą prowadzić również sądy, prokuratury i ośrodki pomocy społecznej. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mają możliwości skorzystania ze wsparcia podmiotów, które świadczą pomoc materialną i niematerialną, finansową z Funduszu Sprawiedliwości.

 

 

 

 

Aktualna lista organizacji dostępna jest na stronie funduszsprawiedliwości.gov.pl

 

 

 

 

Pamiętajmy, że każda osoba fizyczna, której dobro chronione prawem bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo, jest uznawana według prawa za ofiarę i może żądać respektowania swych praw.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Poszkodowany Mieszkaniec Malborka
Poszkodowany Mieszkaniec Malborka 19.02.2021, 12:22
policjanci będą poświęcać szczególną uwagę - dobre sobie, jeszcze może malborscy??? w d... mają poszkodowanych, nawet zgłoszeń nie chcą przyjmować!