Wydanie nr 226/2022, Niedziela 14.08.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Parkometry nie przyjmują monet z 2020 r.

Malbork. Parkometry nie przyjmują monet z 2020 r. fot. TvMalbork.pl
Jedna z mieszkanek Malborka zwróciła ostatnio uwagę, że parkometry na terenie naszego miasta nie przyjmują monet wybitych w 2020 r. Jak się okazuje, problem ten dotyczy parkometrów w całej Polsce.

 

Do redakcji TvRegionalna24.pl zadzwoniła mieszkanka Malborka, która zauważyła, że na parkingach miejskich na terenie naszego miasta parkometry nie przyjmują monet bitych w 2020 r. Można wrzucać monety tylko i wyłącznie z lat starszych. Jak można się domyśleć przez to, że parkometr wyrzuca monety z 2020 r., to wprowadza ludzi w błąd, którzy przez to sądzą, że po prostu jest zepsuty i w ogóle nie przyjmuje monet. Przez co w konsekwencji nie uiszczają za bilet parkingowy, a to może skutkować mandatem za jego brak.

 

 

 

 

Kobieta opowiedziała nam, że była świadkiem, jak jeden z kierowców na parkingu przez budynkiem Starostwa Powiatowego próbował wrzucać monety, lecz gdy te wciąż wypadały, dał sobie z tym spokój, po czym odszedł załatwić swoje sprawy. Pechowo dla tego mężczyzny w tym czasie parkingowy sprawdzał kwitki parkingowe i na jego brak u tego kierowcy – zostawił mu za szybą mandat. Gdy kobieta zareagowała, tłumacząc sytuację, ten stwierdził, że to nie jego sprawa. Czy nie można było po prostu zamieścić informacji na parkometrach, że nie przyjmują monet z tego konkretnego roku? I w jaki sposób zaradzić temu, by kierowcy nie byli wprowadzani w błąd?

 

 

 

 

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Straży Miejskiej w Malborku. W odpowiedzi komendant, Tomasz Farysej napisał, że rzeczywiście parkometry nie tylko w Malborku, ale również w całej Polsce nie przyjmują monet bitych w 2020 roku.

- „To wszystko przez to, że Narodowy Bank Polski nagle, ot tak sobie, zmienił proporcje metali przy wytapianiu monet, inne stopy” - poinformował Tomasz Farysej. - „Aby temu zaradzić, zleciliśmy już przeinstalowanie wszystkich naszych parkomatów specjalistycznej firmie. Mam nadzieję, że nastąpi to niebawem. Aby opłacić parkowanie w Malborku wcale nie potrzeba gotówki. Polecam wszystkim korzystanie z płatności mobilnych przy użyciu smartfoniów. Można płacić poprzez jedną z trzech dedykowanych temu aplikacji: Pango, e-Park, moBilet”.

Póki co, zalecamy kierowcom uzbroić się w cierpliwość i monety sprzed 2020 r.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
city
city 17.02.2021, 18:27
Panie Farysej monety bite w państwowej mennicy są prawnym, środkiem płatniczym w tym kraju jakbyś pan nie zauważył... Jeśli parkometr takich nie przyjmuje, nie może być to podstawą ukarania mandatem.
Dd
Dd 18.02.2021, 15:47 (odpowiedź do city)
Myślisz że zrozumiał??
gość
gość 17.02.2021, 09:43
a później ty dostaniesz mandat :) - często mi się to zdarzało nawet przed 2020 rokiem... Zwróciłem uwagę pana parkingowego to mi odpowiedział "nie potrafi pan wkładać"