Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jazda pod wpływem narkotyków – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Jazda pod wpływem narkotyków – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 16 interwencji. Dotyczyły one m.in. zadymienia w mieszkaniu i na klatce schodowej, a także usunięcia plamy oleju. Strażacy wyjeżdżali do 8 pożarów – śmietników, sadzy w przewodzie kominowym, dachu w zakładzie produkcyjnym, zaplecza lokalu gastronomicznego oraz ogniska w niedozwolonym miejscu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego, a także uratowali przymarzniętego ptaka. Dwie interwencje dotyczyły dowozu starszych osób do punktów szczepień przeciw koronawirusowi.

 

 

 

 

W miniony weekend policjanci malborskiej drogówki podczas kontroli drogowych zatrzymali 2 mężczyzn. Obaj kierowcy prowadzili swoje pojazdy będąc pod działaniem środków odurzających. Ponadto jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki. Za jazdę samochodem pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie - nawet do 3 lat więzienia.

 

 

 

 

Pożar stropodachu na Dalekiej w Malborku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 lutego br. O godzinie 09.26 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze dachu w zakładzie produkującym opakowania z tworzyw sztucznych przy ulicy Dalekiej w Malborku. Zadysponowano 7 zastępy straży pożarnej - 5 z JRG Malbork i 2 zastępy z OSP Stogi. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar stropodachu w budynku parterowym (niski, konstrukcji murowano - drewnianej, stropodach pokryty papą.) Właściciel obecny był na miejscu. Brak osób poszkodowanych.

 

 

 

 

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu drabiny nasadkowej, a następnie wprowadzeniu roty na dach budynku i podaniu jednego prądu wody (W-25) na palący się stropodach. Pożar został zlokalizowany. Po wygaszeniu paleniska oraz opróżnieniu wyczystki w piecu wolno stojącym znajdującym się w budynku, wycięto spaloną część stropodachu. Ratownicy wdrożyli prace rozbiórkowe nadpalonej części konstrukcji oraz przewodu dymowego. Po przewietrzeniu budynku, sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej temperaturę w stropie i w ścianach budynku, która nie wykazała zagrożenia pożarowego. Po kontroli pomieszczenia na obecność CO, która nie wykazała zagrożeń, zakończono działania.

 

 

 

 

Czas interwencji: 1 godz. 43 min. W działaniach udział brało 5 zastępów JRG Malbork w sile 10 ratowników oraz 2 zastępy OSP Stogi w sile 8 ratowników.

(oglądaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32600,malbork-pozar-stropodachu-na-dalekiej-strazacy-prz)

 

 

 

 

Pożar zaplecza lokalu gastronomicznego na Prusa w Malborku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 lutego br. O godzinie 13 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze zaplecza lokalu gastronomicznego przy ul. Bolesława Prusa w Malborku. Na miejsce zadysponowano łącznie 15 zastępów straży pożarnej. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził pożar w części magazynowej lokalu gastronomicznego (budynek niski o konstrukcji murowanej, dach drewniany kryty papą i blachą trapezową). Część magazynowa, która objęta była pożarem, połączona jest ze ścianą zewnętrzną zaplecza restauracyjnego. Cztery osoby opuściły budynek przed przybyciem JOP. Brak osób poszkodowanych.

 

 

 

 

Działania zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydzieleniu kanałów łączności, podzieleniu miejsca pożaru na dwa odcinki bojowe, a następnie wprowadzeniu pierwszej roty do pomieszczenia magazynu i podaniu w natarciu wewnętrznym jednego prądu wody (W-52) na palący się strop. Ratownicy po sprawieniu drabiny nasadkowej, wprowadzili na sąsiadujący dach lokalu gastronomicznego kolejną rotę i podali prąd wody W - 52. Pożar ukryty w stropie i ścianach (drewniany strop, tynk na trzcinie) obejmował całą część stropodachu. Strażacy wycofali rotę z magazynu i kontynuowali natarcie na dach obiektu, a następnie wprowadzili kolejną rotę na sąsiadujący dach i podali prąd wody W - 52. Sukcesywnie na miejsce zdarzenia dojeżdżały zastępy OSP z terenu całego powiatu. Pożar obejmował całą powierzchnię magazynu. Ratownicy podali dodatkowe cztery prądy wody W - 52 w natarciu okrążającym. Wynieśli 3 butle 11 kg z gazem propan-butan z pomieszczeń sąsiadujących z magazynem (nie zostały poddane działaniu ognia). Na miejsce zdarzenia dojechał SHD - 21 z JRG Sztum. Po rozstawieniu podnośnika hydraulicznego ratownicy podali prąd wody ze stanowiska wyższego. Pogotowie Energetyczne odłączyło dopływ energii elektrycznej w całym obiekcie. Dach magazynu stracił swoją nośność, w wyniku czego częściowo się załamał. Zadysponowano na miejsce zdarzenia PRM - lekki wypadek ratownika (bez urazu z zaburzeniem świadomości oraz brakiem orientacji w czasie i miejscu). Pożar zlokalizowany. Cyklicznie na miejsce zdarzenia dowożono butle z powietrzem do aparatów OUO na wymianę z KP PSP Malbork. Strażacy wdrożyli prace rozbiórkowe z jednoczesnym usuwaniem mniejszych ognisk pożaru (ściany, dach, komin). Na miejscu pojawił się przedstawiciel nadzoru budowlanego. Po przekazaniu miejsca zdarzenia właścicielowi obiektu, zakończono działania.

 

 

 

 

Czas interwencji: 5 godz. 26 min. W działaniach udział brało 6 zastępów JRG Malbork, zastęp JRG Sztum, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej, 2 zastępy OSP Miłoradz, 2 zastępy OSP Stogi, zastęp OSP Lichnowy, zastęp OSP Lasowice Wielkie oraz zastęp OSP Stare Pole. Łącznie 43 ratowników.

(oglądaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32577,malbork-heroiczna-walka-strazakow-z-ognistym-zywio i https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32582,malbork-co-tak-naprawde-palilo-sie-na-prusa)

 

 

 

 

Prowadzili pod wpływem narkotyków.

W piątek, 12 lutego br. po godzinie 21 w Malborku na ulicy Sienkiewicza policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego Opla. Za kierownicą auta siedział 40-letni mężczyzna. Funkcjonariusze wykonali badania kierowcy na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie, które wykazały, że prowadził on pod działaniem amfetaminy. Ponadto, podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli zawiniątka z zielonym suszem i białym proszkiem. 40-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie zabezpieczonych przez mundurowych substancji wykazało, że to marihuana i amfetamina.

 

 

 

 

Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę, 13 lutego br. o godzinie 17 na drodze krajowej nr 22. Podczas kontroli samochodu osobowego marki BMW okazało się, że jego 24-letni kierowca prowadził pod wpływem marihuany. Mundurowi przewieźli mężczyznę do aresztu w komendzie, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking.

Zatrzymani stracili prawo jazdy i usłyszeli zarzuty. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.