Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew/Nowy Dwór Gdański. Zatrzymano poszukiwanego złodzieja paliwa.

  • Wydanie nr 273/2023
  • 11 lutego 2021, 13:25
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Tczew/Nowy Dwór Gdański. Zatrzymano poszukiwanego złodzieja paliwa. fot. KPP Tczew
Kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, którego podejrzewali o kradzież. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca zatankował do baku samochodu oraz plastikowych kanistrów 200 litrów oleju napędowego, a następnie odjechał ze stacji paliw. Śledczy ustalili, że w związku z tą kradzieżą powstały straty na kwotę prawie 900 złotych. Na zatrzymanie mężczyzny miała wpływ publikacja jego wizerunku w mediach. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży z włamaniem oraz jest poszukiwany przez inne jednostki Policji w województwie pomorskim w związku z kolejnymi kradzieżami paliwa. Śledczy we wtorek przedstawili zatrzymanemu 29-latkowi łącznie 5 zarzutów dotyczących kradzieży, a w środę mundurowi przekonwojowali mężczyznę do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

 

Przypomnijmy, że 2 grudnia 2020 roku tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść 27 listopada 2020 roku na stacji paliw w miejscowości Swarożyn. Jak ustalili mundurowi, sprawca w tym czasie zatankował do baku Skody oraz plastikowych kanistrów znajdujących się w bagażniku samochodu łącznie 200 litrów oleju napędowego, a następnie nie płacąc za paliwo odjechał. W wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę prawie 900 złotych.

 

 

 

 

Do kolejnej kradzieży doszło 8 grudnia 2020 r. w Stegnie. Sprawca zatankował do znajdujących się w bagażniku samochodu kanistrów olej napędowy i nie płacąc odjechał z miejsca zdarzenia. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

 

 

 

 

Sprawą tą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego tczewskiej policji. Stróże prawa zabezpieczyli monitoring, gdzie widać mężczyznę, który miał bezpośredni związek z tą kradzieżą. Wizerunek tego sprawcy opublikowano w mediach. Dzięki uzyskanym informacjom kryminalni ustalili personalia poszukiwanego mężczyzny, którego zatrzymali w poniedziałek, 8 lutego br.

 

 

 

 

Funkcjonariusze doprowadzili 29-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego do policyjnego aresztu. Dodatkowo wyszło na jaw, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wystawionym przez Sąd Rejonowy w Gdańsku Południe. Za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży z włamaniem miejscowy sąd skazał mężczyznę na karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Okazało się także, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany przez śledczych z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego i Kwidzyna, gdzie również doszło do takich kradzieży paliwa. Mundurowi ustalili, że zatrzymany mieszkaniec powiatu gdańskiego ukradł łącznie prawie 1500 litrów oleju napędowego, powodując straty na kwotę ponad 7 tys. złotych.

 

 

 

 

Jeszcze we wtorek, 9 lutego br. śledczy przesłuchali mężczyznę, któremu przedstawili łącznie 5 zarzutów kradzieży, do których się przyznał. Teraz jego losem zajmie się sąd. W środę mundurowi przekonwojowali mężczyznę do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 


Informację i zdjęcie przekazała: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyzak
Krzyzak 11.02.2021, 14:14
Idiota...ot co