Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stare Pole. Wirtualne obchody tegorocznych 691 urodzin miasta.

Wójt Gminy Stare Pole, Marek Szczypior Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Aktywni Stare Pole oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy do wzięcia udziału w wirtualnych obchodach 691 Urodzin Starego Pola, które odbędą się 13 lutego br.

 

Co roku, w lutym mieszkańcy świętowali Dzień Starego Pola. Z tej okazji w poprzednich latach przygotowywane były wydarzenia, wystawy i koncerty, w których mieszkańcy chętnie uczestniczyli. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne obchody tego wydarzenia będą miały odmienną formę. Ze względu na obowiązujące ograniczenia, organizatorzy chcieliby jednak, aby mieszkańcy pamiętali o tym święcie i choćby skromnie je uczcili.

- Drodzy Państwo, zapraszamy do zapoznania się z programem, który obejrzeć będzie można na kanale YouTube Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w dniu 13 lutego 2021 roku. Start: godzina 16.00. Bezpośredni link zostanie udostępniony na profilach społecznościowych: GOKiS www.facebook.com/starepolegokis oraz Stowarzyszenia Aktywni Stare Pole www.facebook.com/aktywnistarepole - informuje Tadeusz Burdyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i  Sportu w Starym Polu. - W ramach obchodów święta proponujemy rodzinny quiz związany z wiedzą o naszej gminie, ciekawostki oraz filmy. Finałem święta będzie spotkanie autorskie. Obchody dnia Starego Pola niemalże zbiegły się w czasie z wydaną w grudniu książką autorstwa Pani Magdaleny Roman pt. „Opowieści o naszej wsi, z dziejów Starego Pola i okolic”. 

 

 

 

 

Magdalena Roman przez kilka lat zbierała potrzebne materiały, docierając do różnych źródeł, dokumentów i osób, mieszkańców gminy, którzy po II wojnie światowej zamieszkali na terenie gminy Stare Pole. W ten sposób powstała książka, która obejmuje okres od czasów pierwszej wzmianki o miejscowości, poprzez kolejne wieki wpisane w burzliwe dzieje naszego kraju i Żuław. Opisana historia gminy od czasów najdawniejszych do 1960 roku, przeplatana jest wieloma ciekawostkami, wspomnieniami najstarszych mieszkańców gminy  
i licznymi fotografiami.

 

 

 

 

Organizatorzy zapraszają do wirtualnego świętowania. Szczegóły oraz harmonogram godzinowy wydarzenia poznamy już wkrótce.

 

 

 

 

Informacja prasowa GOKiS Stare Pole 

GOKiS Stare Pole
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.