Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK55. Stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

DK55. Stracił panowanie nad pojazdem i dachował. fot. KP PSP Malbork
Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Przymrozki i opady śniegu powodują, że nawierzchnia drogi jest śliska, a droga hamowania wydłuża się nawet dwukrotnie. W środowy wieczór na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Chlebówka 23-letni kierowca osobowej Skody w wyniku dachowania wpadł do rowu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

 

W środę, 3 lutego br. o godzinie 22.34 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego w miejscowości Chlebówka. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Na miejscu kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, iż samochód osobowy marki Skoda znajdował się w przydrożnym rowie po dachowaniu. Osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ZRM. Policjanci na czas prowadzenia akcji ratunkowej wprowadzili ruch wahadłowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Ratownicy oświetlili teren akcji.

 

 

 

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przesłuchali świadków i sporządzili oględziny. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierowca Skody, jadąc od strony Nowego Dworu Gdańskiego w kierunku Malborka, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało i wpadło do przydrożnego rowu. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego, które wykazało, że był trzeźwy. 23-letni kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

 

 

 

 

Strażacy pomogli w załadunku auta na lawetę i usunęli resztki powypadkowe z jezdni, po czym zakończyli działania. W działaniach, które trwały prawie 3 godziny udział brały 2 zastępy JRG Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników, zastęp JRG Malbork w sile 4 ratowników, zastęp OSP Marynowy w sile 6 ratowników oraz zastęp OSP Lipinka w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Podczas zdarzenia warunki atmosferyczne były bardzo trudne, padał intensywnie śnieg, nawierzchnia drogi była śliska. W takiej aurze kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Przestrzeganie przepisów oraz skupienie swojej uwagi na tym, co dzieje się na jezdni, przekłada się wprost na wzrost bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

 

Informacji udzielili: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.