Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stare Pole zebrało rekordową kwotę podczas 29. Finału WOŚP.

Stare Pole zebrało rekordową kwotę podczas 29. Finału WOŚP. fot. sztab WOŚP SP Stare Pole
Szkoła Podstawowa w Starym Polu prawie od samego początku gra w największej orkiestrze świata. To już 28. raz na ulicach miasta można było zobaczyć przechodniów z czerwonym serduszkiem WOŚP na piersi. Obecna sytuacja w kraju i na świecie przyprawiła organizatorom wiele wątpliwości i komplikacji, ale jak się okazało, nie zmroziła serc mieszkańców, bowiem w tym roku padł nowy rekord.

 

- „Ku naszemu zaskoczeniu i wielkiej radości, według kwot deklarowanych z licytacji internetowych, sprzedaży ciast, bigosu, fantów na loterii, e-Skarbonek oraz z puszek kwestujących wolontariuszy, udało nam się przekroczyć magiczną kwotę 30 000 zł - informuje sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Szkoły Podstawowej w Starym Polu. - Nie spodziewaliśmy się powtórki atrakcyjnej kwoty z ubiegłego roku, czyli 28 374,64 zł, a nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie pojawiała się myśl, że rok 2021 przyniesie jeszcze większą kwotę. Wspaniale! Ogromne brawa dla wszystkich darczyńców, ludzi o gorących sercach, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji Finału i wsparli go swoimi datkami, ale także pomysłami oraz wsparciem potrzebnym przy tworzeniu takiego wydarzenia w czasach pełnych ograniczeń.

 

 

 

 

W Starym Polu można było smacznie zjeść.

Tegoroczny Finał przebiegał zupełnie inaczej niż poprzednie, ale nie zabrakło stałych elementów charakterystycznych dla sztabu WOŚP Stare Pole.

- Nasze serdeczne Panie z kuchni przygotowały tradycyjnie bigos, który ma wielu fanów i rozszedł się w mig, podobnie jak ciasto upichcone przez pomocnych Rodziców oraz „Złotowianki” - informuje sztab ze Starego Pola. - W tygodniu przed Finałem pysznymi drożdżówkami kusiła także przedszkolna kuchnia. Nasze Przedszkole, dzięki swoim działaniom, zebrało piękną kwotę ponad 4 000 zł.  Wielką popularnością podczas licytacji od zawsze cieszą się u nas torty. Mistrzowie wypieków podarowali 6 tortów, które zasiliły konto WOŚP pokaźnymi kwotami: 420 zł, 350 zł, 320 zł, 230 zł, 230 zł oraz 165 zł. Gorąco dziękujemy twórcom tych słodkości.

 

 

 

 

Sztab WOŚP ze Starego Pola dodaje, że dużym zainteresowaniem cieszył się także bon na dwukilogramowy tort z Piekarni Warmińskiej, który wylicytowano za 310 zł, a także koszulki znanych sportowców z ich autografami.

- Pod tym względem również nie zawiedliśmy. Podczas naszych licytacji sprzedaliśmy koszulkę z podpisem Wojciecha Szczęsnego za 2 200 zł, koszulkę Lechii Gdańsk ozdobioną podpisami zawodników pierwszej drużyny za 1 400 zł, koszulkę Sławomira Peszki za 600 zł oraz koszulkę reprezentanta Polski - Jacka Góralskiego za 600 zł - informuje staropolski sztab WOŚP. - Fanty na licytacji były tak atrakcyjne, że każdy -  i duży, i mały mógł coś dla siebie znaleźć. W związku z tym licytowały całe rodziny. Jedna z nich w sumie wylicytowała gadżety na kwotę ponad 2 500 zł.  Gratulujemy wszystkim zwycięzcom tych licytacji - zacięta walka trwała do samego końca.

 

 

 

 

Aukcje i występy na żywo.

Podczas aukcji można było zdobyć jeszcze wiele ciekawych przedmiotów, które prezentowane były w czasie transmisji na żywo prowadzonej na profilu Fb Szkoły Podstawowej w Starym Polu.

- Piękne lasy w szkle zostały sprzedane za 300 zł i 130 zł. Wyjątkowa książka autorstwa Magdaleny Roman pt.  „Opowieść o naszej wsi. Z dziejów Starego Pola i okolic” - dwa egzemplarze, z czego jeden wylicytowano za 200 zł, drugi za 150 zł. Piłka z podpisami zawodników GKS „Błękitni” Stare Pole wylicytowana za 320 zł, paprotka w drewnianym kwietniku oraz dwie donice w cenach 200 zł, piłka do gry w piłkę nożną za 470 zł oraz wiele, wiele innych ciekawych przedmiotów - informuje sztab.

 

 

 

 

Poza prezentacją gadżetów na sprzedaż na wirtualnej scenie zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolaków, dwie klasy zerowe oraz klasa II b. Sztab w Starym Polu odwiedził również niezawodny Mateusz Ostrowski ze swoim akordeonem.

- „Zaśpiewały również w duecie Magdalena Kupińska i Dagmara Drezner. Magdalena Kupińska odwiedziła nas w „studio”, by na żywo oczarować swoim wokalem. Udało nam się także połączyć z finalistą „The Voice of Poland” - Tadeuszem Seibertem, który specjalnie dla sztabu WOŚP Stare Pole zaśpiewał fragment swojego utworu- wylicza sztab. - Dodatkowo zagrały z nami Joanna Kalinowska oraz Anita Czyżewska, które na co dzień prowadzą transmisje ze sprzedażą ubrań i w styczniu przeprowadziły kilka sprzedaży, z których cały dochód przeznaczyły na rzecz WOŚP. Tym sposobem zasiliły skarbonki kwotą 1 100 zł. Na ulicy Dworcowej zlokalizowaliśmy loterię fantową, a paczki z ciastem i bigosem na wynos można było odbierać w szkole.

 

 

 

 

Do końca świata i jeden dzień dłużej.

- „Cieszymy się, że tegoroczna forma Finału oraz licytacji mimo obaw trafiła do tak wielu odbiorców. Bardzo dużo osób oglądało nas w relacji na żywo i mimo utrudnień mieszkańcy Starego Pola i okolic pokazali, że grają z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim dobrym duszom, które zagrały w orkiestrze pod batutą Cezarego Przybyły i Macieja Rogowskiego oraz czujnym okiem dyrektora szkoły- Tadeusza Kaczorka - podsumowuje staropolski sztab WOŚP.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Sztab WOŚP Szkoły Podstawowej im. Generała Józefa Bema w Starym Polu

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.