Wydanie nr 135/2021, Sobota 15.05.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Strzeżysław, Robert, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor, Jan, Kasjusz, Florencjusz, Florenty, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork/Nowy Dwór Gdański. Ile osób z personelu medycznego zostało zaszczepionych?

Malbork/Nowy Dwór Gdański. Ile osób z personelu medycznego zostało zaszczepionych? fot. TvMalbork.pl
W całym kraju kończą się już szczepienia na koronawirusa osób z grupy 0, czyli pracowników należących do grona szeroko pojętej ochrony zdrowia. Personel medyczny, pracownicy ośrodków pomocy społecznej czy studenci kierunków medycznych mają pierwszy etap ogólnopolskiego szczepienia już za sobą. Również w szpitalu malborskim i nowodworskim najpóźniej do czwartku potrwają te szczepienia.

 

Jak informuje Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Paweł Chodyniak w szpitalu w Malborku prowadzone są szczepienia już z trzeciej dostawy, a w placówce w Nowym Dworze Gdańskim z drugiej.

- „Do Malborka pierwsza dostawa trafiła 31.12.2020 r. i wynosiła początkowo 75 dawek, ale jeszcze tego samego dnia ukazał się komunikat NFZ, żeby z jednej fiolki przygotowywać 6, a nie 5 dawek i tak zaszczepionych zostało 81 osób” - informuje Paweł Chodyniak. - „W Nowym Dworze Gdańskim szczepienia ruszyły 4-go stycznia 2021 r. i zaszczepionych zostało 90 osób. W Malborku 4-go stycznia przyszła dostawa 270 dawek szczepionki i została zużyta w ciągu niecałych dwóch dni”.

 

 

 

 

W poniedziałek, 11 stycznia br. do malborskiego szpitala dostarczono 360 szczepionek, a do placówki w Nowym Dworze Gdańskim 180. Do środy wszystkie szczepionki powinny zostać zużyte.

- „Reasumując najdalej do dnia 14.01.2021 r. w Szpitalu w Malborku zaszczepionych będzie 711 osób, a w Szpitalu w Nowym Dworze Gdańskim 270” - podsumował Prezes Zarządu PCZ.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.