Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Czy policjanci wystawią mandaty w Sylwestra?

  • Wydanie nr 140/2022
  • 30 grudnia 2020, 15:00
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Czy policjanci wystawią mandaty w Sylwestra? fot. zdjęcie poglądowe
Jak co roku w okresie sylwestrowo-noworocznym na drogach powiatu malborskiego pojawi się więcej policjantów. W czasie działań policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a zwłaszcza na osoby, które zdecydowały się prowadzić pojazd po alkoholu czy narkotykach. Stróże prawa oczywiście będą reagowali na każdy przypadek łamania prawa. Policjanci apelują również o odpowiedzialne korzystanie z fajerwerków. Pamiętajmy też, że koronawirus nie zniknął i w całym kraju nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Bądźmy odpowiedzialni i bezpiecznie spędźmy ten czas.

 

W okresie sylwestrowo-noworocznym na drogach powiatu malborskiego pojawi się więcej policjantów. Policjanci ruchu drogowego zwrócą szczególną uwagę na kierowców, którzy lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi skupią się oczywiście na kierujących, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, powodują zagrożenie, wykonując niebezpieczne manewry w rejonach skrzyżowań czy przejść dla pieszych.

 

 

 

 

Będą również reagować na przypadki gromadzenia się osób czy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze każdorazowo podczas podejmowania interwencji wobec sprawców wykroczeń, w sposób indywidualny będą podchodzili do tego typu sytuacji. Tak jak w przypadku każdego wykroczenia to może być zwrócenie uwagi, pouczenie, to może być nałożony mandat karny, a w szczególnych przypadkach mundurowi mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o bezpieczne poczynania i zachowanie zdrowego rozsądku.

 

 

 

 

Piłeś? Nie jedź!

Taryfy ulgowej nie będzie również oczywiście dla osób, które wsiądą „za kółko” po alkoholu czy zażyciu narkotyków. Kontrole tego typu będą prowadzone z dużą intensywnością. Mundurowi będą jak zwykle reagowali na każdy przypadek łamania prawa, w tym szczególnie zachowania mogące stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz mienia, bo bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze.

 

 

 

 

Fajerwerki to nie zabawka!

Policjanci apelują również o odpowiedzialne i zgodne z instrukcją korzystanie z fajerwerków. Funkcjonariusze przypominają, że sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Pamiętajmy też, że fajerwerki mogą odpalać tylko osoby pełnoletnie i pod żadnym pozorem nie powinny ich odpalać dzieci.

 

 

 

 

Pamiętajmy o obostrzeniach.

Policjanci przypominają, że koronawirus nie zniknął i w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają, jak osoby stosują się do tych zaleceń i apelują do wszystkich o rozsądek. Pamiętajmy, że w dobie pandemii najważniejsze jest teraz bezpieczeństwo, a gromadzenie się powoduje duże zagrożenie nie tylko dla naszego życia i zdrowia, ale także naszych bliskich. Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do wprowadzonych przepisów. Zadbajmy, aby nadchodzący Nowy Rok był spokojny i bezpieczny.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Maxikaz
Maxikaz 30.12.2020, 17:59
Haha je bać wy już wiecie o co chodzoli