Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pościg za kobietą, która miała ponad 1,5 promila alkoholu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Pościg za kobietą, która miała ponad 1,5 promila alkoholu  – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 12 interwencji. Dotyczyły one m. in. pomocy starszej osobie oraz usunięcia plamy oleju z jezdni. Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów, w tym sadzy w kominie, śmieci i samochodu. Ratownicy zabezpieczali miejsce kolizji i wypadków drogowych, a także pomogli innym służbom ratunkowym, m.in. w otwarciu mieszkania.

 

 

 

 

Malborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 87-letnim mieszkańcu Malborka. Sprawcy przewrócili pokrzywdzonego i wyrwali mu saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni ustalili sprawców. Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali 22-letnią mieszkankę powiatu malborskiego, która kierując Volkswagenem uszkodziła sygnalizator świetlny i nie zatrzymała się do kontroli. Okazało się, że kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a pojazd, który prowadziła nie miał aktualnych badań technicznych i polisy OC. Teraz 22-latka odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenia.

 

 

 

 

Napadli na starszego pana i go okradli.

Pod koniec czerwca br. malborscy policjanci zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło w Malborku na ulicy Sikorskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni napadli na starszego mężczyznę na ulicy. Sprawcy przewrócili 87-latka na chodnik i wyrywając mu saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, uciekli zostawiając go bez żadnej pomocy. Następnie mężczyźni jeszcze kilkakrotnie dokonali zakupów posługując się kartą pokrzywdzonego. Nad sprawą cały czas pracowali kryminalni. Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem mieli 22 i 28-letni mieszkańcy województwa łódzkiego. Z pomocą łódzkich policjantów w środę, 16 grudnia br. mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów za rozbój i posłużenie się kartą pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

 

 

 

 

Ścigali pijaną kierującą ulicami Malborka.

W nocy z czwartku na piątek, 17 na 18 grudnia br. kilka minut po północy policjanci patrolując teren Malborka, na ulicy Aleja Rodła, w pobliżu mostu na Nogacie, zauważyli leżący na jezdni sygnalizator świetlny, który zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mundurowi obok sygnalizatora znaleźli tablicę rejestracyjną. Kiedy policjanci zabezpieczali to miejsce zobaczyli, jak od strony centrum miasta w ich kierunku zbliża się Volkswagen z uszkodzonym przodem i bez tablicy rejestracyjnej.

 

 

 

 

Funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli to auto, jednak na widok radiowozu pojazd przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Kierująca tym Volkswagenem kobieta nie reagowała na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Po krótkim pościgu uciekinierka została zatrzymana. Za kierownicą auta siedziała 22-letnia mieszkanka powiatu malborskiego, która wiozła jeszcze dwóch pasażerów. Po wykonaniu badania stanu trzeźwości przez mundurowych okazało się, że kierująca miała ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto sprawdzenie policyjnych systemów wykazało, że Volkswagen, który prowadziła nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Potwierdziły się również przypuszczenia funkcjonariuszy, że to 22-latka doprowadziła wcześniej do kolizji i uszkodzenia sygnalizatora świetlnego. Kobieta została zatrzymana, a jej pojazd odholowany na policyjny parking. W piątek śledczy przedstawili zatrzymanej zarzuty. 22-latka odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenia. Za przestępstwo kierowania autem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawo jazdy, a za niezatrzymanie się do kontroli – nawet do 5 lat więzienia.

 


 


Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork i asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.