Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Pływacy z Malborka najlepsi podczas mistrzostw w Ostrołęce.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 21 grudnia 2020, 07:55
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Pływacy z Malborka najlepsi podczas mistrzostw w Ostrołęce. fot. MAL WOPR
Do ostatniej konkurencji trwała walka o miano najlepszego klubu w statystyce medalowej IX Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Pływaniu, które odbyły się w niedzielę, 20 grudnia br. na przepięknym obiekcie w Ostrołęce. Przed wyścigiem na 200m stylem dowolnym chłopców, malborska ekipa miała na koncie największą liczbę medali, ale o jeden złoty mniej niż zawodnicy Fali Nieporęt. Jednak w tej właśnie konkurencji liczyli na złoto niezawodnego Jakuba Grapentyna i świetnie spisującego się w Ostrołęce Kamila Czarnoty. Chłopaki nie zawiedli. Dwa złote medale wyforsowały ekipę MAL WOPR na pierwsze miejsce w kategorii generalnej w gronie 31 startujących klubów. Trudno opisać radość malborczyków. Ten sukces na zakończenie roku, ale i dwuletniej tułaczki po okolicznych pływalniach, smakuje wyjątkowo.

 

Jak przystało na zawody odbywające się tuż przed pierwszą gwiazdką, w Ostrołęce błyszczały „stare” gwiazdy, ale pojawiła się też kolejna.

- „Kamil Czarnota wystrzelił na ostatnich zawodach jak rakieta. Zdobył nie tylko trzy złote medale i tytuł najlepszego czternastolatka zawodów, ale wywalczył też trzy fenomenalne rekordy życiowe” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR. - „Szczególnie cieszył się z doskonałej życiówki na 100m stylem dowolnym, gdzie niewiele brakuje mu już do granicy minuty (1:00,65). Warto podkreślić, że Kamil dopiero co wraca do pełni sił po półtoramiesięcznej przerwie w treningach, tym bardziej cieszy więc doskonała dyspozycja naszego zawodnika”.

 

 

 

 

Do poziomu Kamila jak zwykle dołączyli utytułowani juniorzy. Nadia Walentynowicz, trzykrotnie złota, najlepsza piętnastolatka oraz Jakub Grapentyn, który zdobył złoty i dwa srebrne medale, i podobnie jak Nadia został najlepszym piętnastoletnim zawodnikiem. Tuż za nim uplasował się Konrad Patoka, który z dorobkiem trzech medali w każdym z kruszców, depcze swojemu klubowemu koledze po piętach, co tylko dodaje smaczku wewnątrzklubowej rywalizacji.

- „Miłym zaskoczeniem w Ostrołęce była postawa najlepszej w klasyfikacji czternastolatek, Aleksandry Ziemińskiej. Ola, mimo dużego braku wiary we własne siły i obaw związanych ze startem na 100m stylem grzbietowym, w tym właśnie starcie wywalczyła srebro i nowy rekord życiowy, a do swojego dorobku dorzuciła dwa złota na 100 i 200m stylem dowolnym” - informuje Iwona Ciecholewska. - „Trzy srebrno świecące medale wrzuciła do worka Klaudia Wolanin, okraszając swój dorobek nowym rekordem życiowym na 100m stylem dowolnym, który od minionej niedzieli wynosi 1:03,17. Z trzema medalami w każdym kolorze i druga lokatą w klasyfikacji generalnej wróciła z Ostrołęki Magda Mroczek, dwa brązowe medale zawisły na szyi szczęśliwej Zuzanny Suskiej, po jednym medalu wywalczyli; Piotr Zakrzewski (złoto), Kacper Patoka (srebro), rodzeństwo Szpaczyńskich, Liliana i Sławomir oraz Igor Jastrzębski którzy zdobyli brąz. Ten ostatni wywalczył medal po bardzo długim okresie zajmowania miejsc tuż za podium, cieszy więc zajęcie miejsca medalowego, na co zasłużył swoją sumienną praca na treningach”.

 

 

 

 

Żaden z 30 zawodników MAL WOPR nie wrócił z Ostrołęki bez sukcesu. Nie zawsze są to medale, równie cenne są rekordy życiowe i doświadczenie. A z nimi właśnie wrócili z zawodów wszyscy pozostali pływacy MAL WOPR: Cyprian Piróg, Hania i Antek Rozalewiczowie, Kinga i Olivia Sawickie, Basia Siwiak, Nikola Zborowska, Michalina Zielska, Ignacy i Kazimierz Zwolińscy, Ania Czerwińska, Fryderyk Dorobek, Patryk Gross, Agata Kupińska, Karolina Kwitnewska i Dawid Patoka.

- „W dwudniowym wyjeździe na zawody do Ostrołęki, podczas których nasz klub okazał się najlepszym klubem w gronie bardzo silnych ekip z Mazowsza, uczestniczyli wszyscy czynni zawodnicy MAL WOPR oraz najstarsza zawodniczka, Alicja Krauze, która do czasu wyleczenia kontuzji pełni niezastąpioną rolę asystentki trenerek” - informuje Iwona Ciecholewska. - „Zwycięstwo naszych pływaków w klasyfikacji generalnej jest zasługą całego klubu, wszystkich zawodników, każdy z nich dorzucił do tego wyczynu swoją „cegiełkę” poświęcenia, ambicji, walki. Nie można też zapominać o rodzicach, którzy z oddaniem i zaangażowaniem wspierają zarówno zawodników jak i trenerki. Za co dziękujemy z całego serca”.

 

 

 

 

 

W tym przedświątecznym czasie trenerki MAL WOPR, Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska

z okazji zbliżających się Świąt oraz Nowego Roku

składają najlepsze życzenia

wszystkim wspaniałym Zawodnikom MAL WOPR,

ich niezastąpionym Rodzicom oraz Wszystkim, którzy wspierają klub i otaczają go życzliwością.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR

 

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.