Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pościg za kierowcą na podwójnym gazie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Pościg za kierowcą na podwójnym gazie  – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 10 interwencji. Dotyczyły one m.in. zadymienia na klatce schodowej oraz usunięcia plamy oleju z jezdni. Strażacy wyjeżdżali do 6 pożarów, w tym sadzy w kominie, śmietników i samochodu. Ratownicy zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, a także pomogli innym służbom ratunkowym, m.in. w otwarciu mieszkania.

 

 

 

 

W weekend malborscy policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali 2 mężczyzn. Pierwszy z nich kierował Volkswagenem będąc pod wpływem środków odurzających oraz posiadał amfetaminę i marihuanę. Kolejny kierowca BMW nie chciał zatrzymać się do kontroli. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Przeprowadzone badania wykazały, że był nietrzeźwy oraz pod wpływem amfetaminy. Ponadto nie posiadał prawa jazdy. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie narkotyków nawet do 3 lat. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

 

 

 

Kierowca pod wpływem narkotyków.

W sobotę, 12 grudnia br. parę minut po godzinie 1 w nocy w miejscowości Lasowice Wielkie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen. Za kierownicą auta siedział 20-letni mężczyzna. Funkcjonariusze wykonali badania kierowcy na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie. Mężczyzna był trzeźwy, ale wstępne badanie śliny wykazało, że znajdował się on pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Podczas przeszukania 20-latka i jego samochodu, mundurowi znaleźli zawiniątka z białym i zielonym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to amfetamina i marihuana. Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania i kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

 

 

 

 

Pościg za kierowcą na podwójnym gazie.

Do kolejnego zatrzymania doszło tej samej nocy, po dwóch godzinach. Około godziny 3 rano policjanci podczas patrolowania terenu Malborka chcieli zatrzymać do kontroli osobowe BMW. Pomimo sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy do zatrzymania, auto gwałtownie przyspieszyło i zaczęło uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego. Przeprowadzone badania wykazały, że mężczyzna kierował autem mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i będąc pod wpływem amfetaminy. Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. 30-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz kierowania autem pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień. Kierowca usłyszał zarzut za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara do 5 lat więzienia.

 


 

 

Zderzenie autobusu z osobówką na Alei Wojska Polskiego.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 grudnia br. O godzinie 17.05 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej samochodu osobowego i autobusu miejskiego na Alei Wojska Polskiego w Malborku w ciągu DK22. Zadysponowano dwa zastępy z JRG Malbork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził stan po kolizji pojazdu osobowego VW Sharan i autobusu miejskiego SCANIA. Oba auta znajdowały się na jezdni. Pas ruchu w kierunku Malborka był zablokowany.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanej kobiecie z VW (badanie urazowe, wsparcie psychiczne, założenie kołnierza), odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz usunięciu resztek powypadkowych na pobocze. Następnie po dojeździe ZRM przekazano osobę poszkodowaną. Po usunięciu uszkodzonego pojazdu na pobocze, zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork i asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 15.12.2020, 16:17
W Malborku to co weekend coś..