Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Mieszkańcy alarmują - niebezpiecznie na przejściach dla pieszych.

Malbork. Mieszkańcy alarmują - niebezpiecznie na przejściach dla pieszych. fot. Widz TvMalbork.pl
Jesienno-zimowa aura i szybko zapadający zmrok są trudnym czasem zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Warunki na drodze są trudne oraz bardzo zmienne i mogą prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. W wielu miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi i leżącymi wciąż na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania. W efekcie może to doprowadzić do tego, że pojazd wpadnie w poślizg, a kierujący straci nad nim panowanie. Szczególnie istotne jest to w pobliżu przejść dla pieszych. Pieszy, który wejdzie na przejście, może nie mieć szans na ucieczkę. Dlatego policjanci wciąż apelują do kierowców i pieszych, by zachowali nadzwyczajną ostrożność - kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości, a piesi byli widoczni i kierowali się zasadą ograniczonego zaufania.

 

Do naszej redakcji zgłosili się kierowcy z Malborka, którzy skarżą się na złą widoczność dwóch przejść dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 22 na odcinku Alei Wojska Polskiego. Pierwsze przejście znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Koszykowa/Nogatowa z Aleją Wojska Polskiego, a drugie na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Dąbrowskiego. Z ich informacji wynika, że zgłaszali tę sprawę do tutejszego Urzędu Miasta, jednak do tej pory nic w tej sprawie nie zrobiono. Szybko zapadający zmierzch oraz zmiana aury powoduje, że piesi nie są dostatecznie widoczni na tych przejściach. Podkreślali również, że widoczność przejść dodatkowo utrudniają drzewo, których gałęzie zasłaniają stojącą przy przejściach lampy. Kierowcy wspomnieli również, że w tych miejscach dochodziło już wielokrotnie do nieszczęśliwych zdarzeń drogowych.

 

 

 

 

Napisaliśmy w tej sprawie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by dowiedzieć się, kto odpowiedzialny jest za utrzymanie porządku infrastruktury i roślinności w ciągu drogi krajowej nr 22. W odpowiedzi Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku napisał, że „wspomniane przez czytelników drzewo nie wchodzi swoimi gałęziami bezpośrednio na lampę. Drzewo stoi bliżej krawędzi jezdni, a lampa dalej, dlatego jadąc z kierunku Elbląga, drzewo zasłania lampę stojącą na skrzyżowaniu. Problemem nie jest drzewo, ale brak bezpośredniego oświetlenia przejścia dla pieszych. Montaż takiego oświetlenia leży w gestii miejscowej gminy - Miasta Malborka. Niezależnie od powyższego, w czasie prowadzonych planowych prac pielęgnacyjnych wspomniane drzewo podetniemy, aby widoczność była lepsza. Stanie się to jeszcze w grudniu br.”.

W związku z otrzymaną od GDDKiA odpowiedzią, skierowaliśmy zapytanie w tej sprawie do Urzędu Miasta Malborka. Do tej pory nie otrzymaliśmy jeszcze komentarza.

 

 

 

Nagranie wideo i zdjęcia od widza TvMalbork.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
daw
daw 15.12.2020, 08:42
to nei przejścia są niebezpieczne tlyko ludzie, nie myślą. Kiedyś wszyscy rozglądali się przed wejściem na przejście dla pieszych czy przed przejściem w jakimkolwiek innym miejscu. Teraz same święte krowy
Ja
Ja 14.12.2020, 19:32
Na malborskich ulicach po zmroku panuje zasada: "ciemność-widzę ciemność"
teoretyk
teoretyk 14.12.2020, 15:12
wyluzujcie, burmistrz nie ma auta to nie jeździ i nic nie wie, jak kaczyński
Romek
Romek 13.12.2020, 19:42
Nie wiem czy inni też to zauważyli, ale po wymianie lamp ulicznych z sodowych na LED zrobiło się ciemniej. LEDy świecą tylko na obszarze bezpośrednio pod lampą, a sodowe częściowo oświetlały też szersze otoczenie, dzięki temu łatwiej można było zauważyć pieszych.
Waldemar
Waldemar 13.12.2020, 19:19
Nie ma skrzyżowania Dąbrowskiego a Al. Wojska Polskiego !!!!
teoretyk
teoretyk 14.12.2020, 15:16 (odpowiedź do Waldemar)
o następny as rowerowy, podjedz i zobacz
telewidz
telewidz 12.12.2020, 11:28
"W związku z otrzymaną od GDDKiA odpowiedzią, skierowaliśmy zapytanie w tej sprawie do Urzędu Miasta Malborka. Do tej pory nie otrzymaliśmy jeszcze komentarza." hhaha jak nie mają nić mądrego do powiedzenia wiec lepiej milczeć, ot tacy nasi "urzędole"
Ricardo
Ricardo 12.12.2020, 01:09
Zapraszam po zmroku na przejście przy ul,Sikorskiego od strony Kolegium Nauk,tam jest kompletny półmrok. Miały być doświetlone przejścia dla pieszych,jakoś tam nie widać.
Dziubek
Dziubek 11.12.2020, 17:50
Na przejściu gdzie ostatnio zginął pieszy to jest jakaś masakra światło zielone dla pieszych zapala się po 8 minutach to nic dziw ego że ludzie wchodzą na czerwonym swietle
gość obserwator
gość obserwator 13.12.2020, 18:22 (odpowiedź do Dziubek)
"to jakaś masakra" droga to nie żarty każdy chcę dojechać trzeba uważać.
gość obserwator
gość obserwator 13.12.2020, 18:22 (odpowiedź do Dziubek)
"to jakaś masakra" droga to nie żarty każdy chcę dojechać trzeba uważać.
gość obserwator
gość obserwator 13.12.2020, 17:24 (odpowiedź do Dziubek)
Czemu nie napiszą o ludziach gapiących się w telefon i wchodzących na przejścia dla pieszych a o kierowcach grających na nerwach tzw. "siedzenie komuś na zderzaku" i innych zagrywkach proponuję rozładować się w grze" Carmageddon" a nie na drodze każdy chcę dojechać to nie są żarty.