Wydanie nr 334/2022, Środa 30.11.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Nowy Staw. Pomimo pandemii, Mikołaj przygotował prezenty dla najmłodszych.

  • Wydanie nr 334/2022
  • 7 grudnia 2020, 10:14
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Gmina Nowy Staw. Pomimo pandemii, Mikołaj przygotował prezenty dla najmłodszych. fot. UM Nowy Staw
Czterysta świątecznych paczek przygotowało Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki dla najmłodszych mieszkańców miasta i gminy. To słodkie podarunki dla dzieci z okazji Mikołajek.

 

Mikołajki to w Nowym Stawie duże wydarzenie. Od wielu lat w Galerii Żuławskiej odbywa się spotkanie ze świętym Mikołajem, w którym uczestniczą maluchy z gminy Nowy Staw, ale przyjeżdżają też dzieci z rodzicami z Malborka i okolicznych miejscowości. NCKiB wraz z Urzędem Miejskim przygotowują co roku kilkaset paczek, które trafiają do dzieci. Tym razem imprezy w „Ołówku” nie było, ale prezenty tak. 

- W tym roku nie mogliśmy zorganizować wielu wydarzeń i niestety tak samo jest z mikołajkami. Musimy stosować się do obostrzeń sanitarnych i przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. Mimo panującej epidemii nie zapomnieliśmy jednak o święcie najmłodszych. Choć tym razem nie uda się nam spotkać w Galerii Żuławskiej z Mikołajem, to prezenty do maluchów na pewno trafią - mówi Krzysztof Osijewski, dyrektor Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki.

 

 

 

 

Paczki przygotowane przez pracowników NCKiB w poniedziałek trafią do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i zostaną przekazane przedszkolakom, dzieciom z zerówki oraz z Klubu Malucha. Jeśli dziecka nie będzie w poniedziałek w placówce, wówczas paczkę odbierze w następnym dogodnym terminie. Paczki, dzięki staraniom opiekunek, otrzymają też dzieci korzystające z zajęć w świetlicach w Lubstowie, Lipince, Tralewie i Dębinie, a więc tam, gdzie pozwalają na to obecnie obostrzenia sanitarne.

- Epidemia dała się nam wszystkim we znaki, ale musimy robić wszystko, by chociaż dzieci nie odczuwały tak bardzo jej skutków. Święta, prezenty i niespodzianki na pewno wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych mieszkańców, więc okres oczekiwania na Boże Narodzenie będzie milszy i weselszy - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu.

 

 

 

 

Nie będą to jedyne świąteczne prezenty dla dzieci z gminy Nowy Staw. Kolejne paczki przygotowali strażacy ochotnicy z OSP Myszewo. Niespodzianki trafią do dzieci z całej wsi.

- Przygotowaliśmy pięćdziesiąt paczek dla najmłodszych mieszkańców Myszewa - mówi Marian Parafiniuk, prezes OSP Myszewo. - Wspomógł nas pan Krzysztof  Majchrzak, właściciel sklepu Intermarche w Malborku. Część środków pozyskaliśmy też z corocznej sprzedaży strażackich kalendarzy. W niedzielę odwiedzimy dzieci i wręczymy im mikołajkowe prezenty.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

 

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.