Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadek drogowy w Świerkach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Wypadek drogowy w Świerkach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 13 interwencji. Dotyczyły one m.in. otwarcia mieszkań, usuwania resztek pokolizyjnych i plamy oleju na jezdni, a także pomocy innym służbom ratunkowym. Strażacy wyjeżdżali do 4 pożarów, w tym drzewa, śmietnika, śmieci i sadzy w kominie. Ratownicy zabezpieczali miejsca kolizji i wypadku drogowego, a także miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


 

 

 

Kolizja na Alei Rodła.

Do zdarzenia doszło w środę, 11 listopada br. O godzinie 15.24 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania KP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej dwóch aut osobowych na Alei Rodła w Malborku (DK22). Zadysponowano dwa zastępy z JRG Malbork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził stan po kolizji pojazdu osobowego marki Nissan Micra i pojazdu Audi Q5 z przyczepą (lawetą). Oba auta znajdowały się na jezdni. Pas ruchu w kierunku Tczewa był zablokowany. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanej z Nissana (badanie urazowe, wsparcie psychiczne), odłączeniu akumulatora w rozbitym Nissanie oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Następnie po dojeździe ZRM przekazano poszkodowaną osobę. Później ratownicy pomogli policjantom w przemieszczeniu uszkodzonych pojazdów na pobocze drogi. Po usunięciu resztek powypadkowych, zakończono działania.

 

 

 

 

Pożar sadzy w kominie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 13 listopada br. O godzinie 19.40 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania KP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Malborku przy ulicy Wiosennej. Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar sadzy w przewodzie kominowym. Wystąpiło niewielkie zadymienie na klatce schodowej budynku. Mieszkańcy obiektu opuścili budynek przed przybyciem JOP.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w jednym z pieców oraz rozstawieniu drabiny mechanicznej (SCD-37), po której dwóch ratowników w aparatach ODO w koszu drabiny dostało się w pobliże komina. Strażacy ugasili pożar sadzy przy użyciu proszku gaśniczego. Aby mieć lepszy dostęp do czopu z sadzy, ratownicy wykonali cztery otwory rewizyjne w przewodzie kominowym. Strącili sadzę kominową przy użyciu kuli, przeczyścili komin na odcinku około 7,5 m i wybrali sadzę oraz piasek z wyczystki kominowej. Po przewietrzeniu obiektu, skontrolowali przewód kominowy kamerą termowizyjną, która nie wykazała obecności nowych zarzewi ognia. Po pisemnym przekazaniu miejsca objętego działaniem ratowniczo-gaśniczym lokatorom użytkującym przewód kominowy, pouczono ich o nie użytkowaniu go do momentu kontroli przez kominiarza. Zakończono działania.

 

 

 

 

Wypadek drogowy w Świerkach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 listopada br. O godzinie 09.20 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania KP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym jednego auta osobowego w miejscowości Świerki gm. Nowy Staw. Zadysponowano 2 zastępy z JRG Malbork i zastęp z OSP Lipinka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził wypadek drogowy samochodu osobowego marki Skoda Fabia po uderzeniu w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która z ogólnymi potłuczeniami znajdowała się poza pojazdem. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu maski pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego i odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, udzieleniu kwalifikowane pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ZRM przekazano poszkodowaną osobę, która została zabrana do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Skoda Fabia nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Strażacy usunęli resztki powypadkowe. Na miejsce przyjechała laweta, na którą pomogli załadować uszkodzone auto. Zakończono działania. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników i zastęp OSP Lipinka w sile 6 ratowników. (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31882,uwaga-utrudnienia-na-drodze-w-swierkach-po-wypadku)

 

 

 

 

Informację przekazali: podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.