Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uwaga, kierowcy! Czarna Jazda – Mamy Dość! dzisiaj na ulicach Malborka. Kolejny dzień protestów po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Uwaga, kierowcy! Czarna Jazda – Mamy Dość! dzisiaj na ulicach Malborka.… fot. Organizator
Trwające w całej Polsce od piątku protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z każdym dniem przybierają na sile. Nie tak łatwo będzie powstrzymać wściekłe i rozżalone na decyzje rządzących społeczeństwo. Każdego dnia do protestujących przyłączają się kolejne miasta i miasteczka. To już nie jest zwykły protest, to już wojna.

 

W poniedziałek, 26 października br. o godzinie 16 z parkingu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Toruńskiej w Malborku wyruszy konwój samochodów, który przejedzie ulicami miasta. Kierowcy w ten sposób chcą wesprzeć protestujące kobiety i polskie społeczeństwo, którzy nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji ze względu na nieodwracalne wady płodu.

 

Oglądaj na naszych kamerach z Malborka, Sztum u Nowego Dworu Gdańskiego !

 

Czekamy na Wasze KOMENTARZE !!!

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jarek
Jarek 27.10.2020, 17:29
Jestem inwalidą od dziecka po chorobie Heinego-Medina i odczułem na własnej skórze co dla mnie zrobił PiS . Ta Pani minister kłamie jak z nut. Otóż - zabrano mi możliwość corocznej specjalistycznej rehabilitacji w Szpitalach Rehabilitacyjnych, pozbawiono mnie przysługujących mi co roku zgodnie z ustawą osprzętu ortopedycznego - teraz otrzymuję co 2,5 roku, zwiększono odpłatność za obuwie ortopedyczne z 520 zł do 1200 zł To jest ta właśnie pomoc Pana Kaczyńskiego dla osób niepełnosprawnych.
Antoś
Antoś 27.10.2020, 16:25
.....................................Jeżeli panie proszą PIS wypierdalać, to nie należy się wdawać w dyskusje, tylko grzecznie zapytać, jak szybko i jak daleko.
I wypierdalać.
Redaktor
Redaktor 27.10.2020, 16:05
...............................JESTEM DUMNY Z POLSKICH KOBIET ! A jak pogonią PIS od rządzenia będą bohaterkami. Już Agencje światowe to zauważyły. Jeszcze do świąt zaczną się rozliczenia wszystkich pisiorów


hurabura
hurabura 27.10.2020, 15:07
UWAGA !!! W Kauflandzie jest covid, ale kazali nie ujawniać.
zbulwersowany
zbulwersowany 27.10.2020, 08:41
Smoliński i przyklaskujący mu Klonowski. Skandaliczne oświadczenie na FB posła PIS. Buta i arogancja tej pseudo władzy nie ma granic. Mi by było wstyd spojrzeć w lustro po napisaniu takich rzeczy.

Stanowisko posła PIS po strajkach w Malborku i Tczewie:

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Rysiek
Rysiek 26.10.2020, 21:25
Lać gnojówkę z Wisły na tę chołotę
Olaf
Olaf 26.10.2020, 21:42 (odpowiedź do Rysiek)
Rysiu głupi jesteś czy ostatnio znów brałeś lekcję?
Jaija
Jaija 26.10.2020, 20:25
Jestem za powrotem ZOMO i będę odpowiednio głosował, dość już tej rozwydrzonej anarchii.
kot
kot 26.10.2020, 21:44 (odpowiedź do Jaija)
chyba nawet twój kumpel jarek cie nie zrozumiał
Piotrek
Piotrek 26.10.2020, 19:46
Brawo dziewczyny, brawo kobiety - PIS #wypierdalać!
janek
janek 27.10.2020, 10:18 (odpowiedź do Piotrek)
Pewnie traktujesz te dziewczyny, jako przedmiot do wykorzystania? Żeby nie było problemu. TK orzekł tylko niekonstytucyjność jednego z art. Konstytucji. Nawet nie masz wiedzy, co on mówi, a tak bardzo chwalisz dziewczyny. Dlaczego nie bronisz kobiet wykorzystywanych w agencjach towarzyskich, które są najczęściej klientkami ginekologów abordujących ich ciążę. A tu dam przykład opinii osoby, która nie jest z PiS, też będziesz dyskutował z nim? To były Prezes TK prof. Zoll -"„W tej całej dyskusji pomija się zupełnie prawo dziecka. To słowo używam zupełnie świadomie. Jeżeli się spojrzy na ustawę z 6 stycznia z 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka, to art 2. ust. 1 tej ustawy mówi, że dzieckiem jest człowiek od poczęcia do pełnoletności” – mówił profesor.
Środowiska lewicowe krzyczą, że decyzja powinna należeć do matki, bo „jej ciało, jej sprawa”. Matka ma oczywiście prawo decydować o swoim zdrowiu, ale w momencie pojawienia się w niej nowego, odrębnego istotowo życia, prawo zyskuje także to dziecko. Jak powiedział prof. Zoll: „Ustawodawca (…) traktuje w stanie prenatalnym istotę ludzką jako człowieka, jako dziecko. I to trzeba wziąć pod uwagę, ten stan prenatalny jest podmiotem prawa. (…) Nie można powiedzieć, że jest to ciało matki. To jest osoba. I w związku z tym nie można ot tak sobie mówić, że «jesteśmy uprawnione do decydowania o życiu tego dziecka». Kobiety są na pewno uprawnione do tego, aby nie zachodzić w ciążę, ale jeżeli zajdą w ciążę, to ich prawa są do pewnego stopnia ograniczone ze względu właśnie na prawo ich poczętego dziecka i z tego trzeba sobie zdawać sprawę. Ten problem powinien być rozstrzygnięty przez Sejm”.
V82
V82 29.10.2020, 08:23 (odpowiedź do janek)
Skoro: ...Ustawodawca (…) traktuje w stanie prenatalnym istotę ludzką jako człowieka, jako dziecko... to dlaczego nie wypłaca 500+ na tę istotę? Gdzie tu konsekwencja?
Martyna
Martyna 26.10.2020, 19:00
Coś pięknego!!
Martyna
Martyna 26.10.2020, 18:59
Coś pięknego!!
KOKO
KOKO 26.10.2020, 17:27
DROGIE PANIE, NIE JESTESCIE BOGAMI, BY DECYDOWAĆ O TYM KTO MA ŻYĆ A KTO NIE, DZIŚ SIĘ ODDASZ, A JUTRO WYSKROBIESZ?
JESLI CHODZI O DZIECI JEST MNUSTWO PRZYPADKÓW GDY LEKARZE MÓWILI ONO NIE PRZEZYJE , I TERAZ ZYJĄ PRACUJA I MAJĄ SIE DOBRZE,,
KAZDY MA PRAWO DO ZYCIA, A NIEKTÓRZY CHCĄ SPRÓBOWAĆ MOZE SIE UDA ŻYĆ....PRZYNAJMNIEJ CHCĄ MNIEĆ TĘ SZANSĘ, KTÓRĄ WY CHCECIE IM ZABRAĆ..
GDZIE JEST POLICJA??? NIE MOZNA JEZDZIC PO MIEŚCIE Z KLAKSONEM BEZ PODSTAW W TERENIE ZABUDOWANYM..
CORONA
CORONA 26.10.2020, 17:38 (odpowiedź do KOKO)
KOKO debilu może dasz pieniądze na utrzymanie na te dzieci tym matką które zostały z tym problemem same bo PIS się wylał
Zwykły robol .
Zwykły robol . 26.10.2020, 16:05
Bezmózgowcy tylko to organizują
Marek
Marek 26.10.2020, 16:59 (odpowiedź do Zwykły robol .)
W pełni się zgadzam, szczególnie widząc dzisiejszy protest i liczne wulgaryzmy i rzucanie racami.
Maniek
Maniek 26.10.2020, 15:14
...............................SKANDAL...................personel naziemny Pana Boga nie ma z Jego strony żadnej ochrony tu na ziemi ! /Problem dotyczy zakażonych księży./
Socjolog
Socjolog 26.10.2020, 14:54
Dziękuję studentce. Pięknie to Pani ujęła. Siła kobiecego krocza jest ogromna ! Już nie jeden polityk się o tym przekonał. Chociażby ostatnio były Premier Marcinkiewicz.
Studentka
Studentka 26.10.2020, 14:16
..............................kobiety Polskie przejdą do historii. ! Rząd PIS przejedzie się po kroczu kobiet. Śliska sprawa. Ale skąd Prezes mógł o tym wiedzieć. On nigdy nie poznał tej przyjemności. On woli kakałko. Pozdrawiam.
janek
janek 27.10.2020, 10:13 (odpowiedź do Studentka)
Nie, polskie kobiety nie przejdą do historii tymi protestami. Po pierwsze, większość protestujących, nie ma wiedzy, o co tu chodzi. TK orzekł, że przepis przyzwalający na aborcję z domniemania choroby płodu, jest niekonstytucyjny. Tyle i tylko tyle. Reszta artykułów Ustawy ze stycznia 1993 roku, nadal obowiązuje. A co do przyjemności prezesa, to skąd ma pani wiedzę na ten temat? Z plotek, z doświadczenia? Proszę zapoznać się z opinią byłego Prezesa TK prof. Zolla na ten temat -"„W tej całej dyskusji pomija się zupełnie prawo dziecka. To słowo używam zupełnie świadomie. Jeżeli się spojrzy na ustawę z 6 stycznia z 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka, to art 2. ust. 1 tej ustawy mówi, że dzieckiem jest człowiek od poczęcia do pełnoletności” – mówił profesor.
Środowiska lewicowe krzyczą, że decyzja powinna należeć do matki, bo „jej ciało, jej sprawa”. Matka ma oczywiście prawo decydować o swoim zdrowiu, ale w momencie pojawienia się w niej nowego, odrębnego istotowo życia, prawo zyskuje także to dziecko. Jak powiedział prof. Zoll: „Ustawodawca (…) traktuje w stanie prenatalnym istotę ludzką jako człowieka, jako dziecko. I to trzeba wziąć pod uwagę, ten stan prenatalny jest podmiotem prawa. (…) Nie można powiedzieć, że jest to ciało matki. To jest osoba. I w związku z tym nie można ot tak sobie mówić, że «jesteśmy uprawnione do decydowania o życiu tego dziecka». Kobiety są na pewno uprawnione do tego, aby nie zachodzić w ciążę, ale jeżeli zajdą w ciążę, to ich prawa są do pewnego stopnia ograniczone ze względu właśnie na prawo ich poczętego dziecka i z tego trzeba sobie zdawać sprawę. Ten problem powinien być rozstrzygnięty przez Sejm”.
konserwatysta
konserwatysta 26.10.2020, 21:50 (odpowiedź do Studentka)
studentko "polskie" piszemy z małej litery. To co chodzi po ulicach naszego kraju to kobiety???? wolne żarty - to rozwydrzone, wulgarne gówniary. Gdzie są ich matki, które dały im życie? Strach pomyśleć jaka przyszłość czeka Polskę pod rządami lewactwa i tego co pełza po ulicach.
tu - dętek
tu - dętek 26.10.2020, 18:12 (odpowiedź do Studentka)
STU - dętka jakie ty masz doświadczenie !! na haju czy na żywca ??
Magdalena
Magdalena 26.10.2020, 14:33 (odpowiedź do Studentka)
Widzę studentko, że język polski choć piękny nie jest twoją mocną stroną, widocznie słabo Ci idzie na studiach. Może jakaś merytoryczna wypowiedź, czy za dużo wymagam?
Inspektor
Inspektor 26.10.2020, 13:51
Zablokujemy Toruńską i nie pozwolimy na anarchię.
Rambo
Rambo 26.10.2020, 22:59 (odpowiedź do Inspektor)
A co wam toruńska pod sejm jedźcie bezmózgi. Co zawinili zwykli ludzie załatwcie to u źródła
John
John 26.10.2020, 17:20 (odpowiedź do Inspektor)
Inspektorku zablokowany to jest twój mózg na wszelką wiedzę.