Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Nie ustąpił pierwszeństwa i spowodował wypadek drogowy.

  • Wydanie nr 214/2021
  • 21 pażdziernika 2020, 09:29
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Nie ustąpił pierwszeństwa i spowodował wypadek drogowy. fot. KPP Tczew
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek w Tczewie. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 42-letni kierowca Volkswagena, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z BMW. W wyniku tego zdarzenia kierowca BMW trafił do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy wypadku prawo jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny od jednego z samochodów. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. 

 

W poniedziałek, 19 października br. o godzinie 19.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Aleja Zwycięstwa z ulicą Niepodległości w Tczewie. W to miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 42-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego przejeżdżając przez skrzyżowanie Volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Aleją Zwycięstwa BMW. W wyniku tego zdarzenia 29-letni kierowca BMW z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 

 

 

 

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy samochodów uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu Volkswagenem oraz zatrzymali dowód rejestracyjny od BMW. 

 

 

 

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.