Wydanie nr 332/2020, Piątek 27.11.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Wirgiliusz, Jozafat, Zygfryd, Stojgniew, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery, Maksymilian, Sekundyn, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

30 mandatów za brak maseczki w ciągu weekendu.

  • Wydanie nr 332/2020
  • 20 pażdziernika 2020, 10:32
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 5 komentarzy
Podczas weekendu malborscy policjanci podjęli 38 interwencji związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze kontrolowali różne miejsca w przestrzeni publicznej, a także podejmowali działania wobec osób, które pomimo nakazów nie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń. Mundurowi za niestosowanie się do obostrzeń ukarali 30 osób mandatami karnymi, a wobec 10 sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

 

Policjanci nieustannie walczą z rozprzestrzenianiem się epidemii i przypominają społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Pamiętajmy jednak, że w przypadku lekceważenia obowiązujących nakazów i zakazów, policjanci będą stanowczo reagować. Jeżeli osoba nie stosuje się do zasad bezpieczeństwa i w przestrzeni publicznej w określonych miejscach nie zakrywa ust i nosa, musi się liczyć z mandatem do wysokości 500 złotych albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Dla osób, które ignorują przepisy i nie chcą się dostosować do obowiązku zakrywania ust i nosa, nie ma taryfy ulgowej. Policjanci realizują zapowiedzianą podczas konferencji prasowej ministra zdrowia i komendanta głównego policji „politykę zero tolerancji".

 

 

 

 

38 policyjnych interwencji.

Podczas służby pełnionej w trakcie weekendu policjanci podjęli 38 interwencji związanych z działaniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, podczas których zastosowali 4 pouczenia, nałożyli 30 mandatów karnych i sporządzili 10 wniosków o ukaranie do sądu.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

 

 

 

 

Policja przypomina również, że w przypadku rażących naruszeń przepisów, funkcjonariusz może powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.


 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Maxikaz
Maxikaz 20.10.2020, 12:28
Dopiero dzisiaj chcieli uchwalić ustawę ale odroczyli do jutra. Krótko mówiąc jak narazie policjanci wypisują mandaty niezgodnie z prawem o czym doskonale wiedzą A jednak to robią. Pamiętajcie nie przyjmować mandatów nie dac się zadowolić
Hahaha
Hahaha 20.10.2020, 11:42
A co wpisują w mandacie? Bo muszą podać paragraf czy coś z jakiego powodu jest wystawiany. A tyle co wiem nie ma za brak maseczki
Popi
Popi 20.10.2020, 10:53
Ten artykuł to wstyd .Policja nie ma prawa wystawiać mandatów. Nie piszcie bzdur
Halpo
Halpo 20.10.2020, 11:02 (odpowiedź do Popi)
Popi właśnie ze mają już prawo wlepiać mandaty
Popi
Popi 20.10.2020, 11:14 (odpowiedź do Halpo)
Nie pisz głupot jak nie wiesz to poczytaj