Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uczniowie ZSP3 wzięli udział w e-Biegu Erasmusa.

  • Wydanie nr 32/2023
  • 20 pażdziernika 2020, 09:46
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Uczniowie ZSP3 wzięli udział w e-Biegu Erasmusa. fot. ZSP3 Malbork
„Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa!” – to hasło tegorocznej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W roku 2020 nic nie jest jednak takie, jak było wcześniej. Zmienił się również charakter imprezy. e-Bieg odbywał się w dniach od 15 do 17 października br. w formie rywalizacji zdalnej 4 - osobowych drużyn sztafetowych.

 

W tych dniach przypadały w tym roku międzynarodowe obchody Erasmus Days. Jak na erasmusowego ducha przystało, nie zabrakło innowacji – pierwszych 100 zarejestrowanych sztafet otrzymało pełny, bogaty pakiet startowy składający się z medali, koszulek biegowych, worków - plecaków i opasek sportowych. Nieco innych charakter miała także sama rywalizacja, bowiem dystans 10 km zastąpiono biegiem godzinnym. W piątek, 16 października br. do akcji włączyli się uczniowie ZSP nr 3 w Malborku. Sztafety:

1) Miłosz Ormiańczyk, Dawid Żmuda, Jan Rażewski i Bartosz Stanikowski;

2) Karolina Liskowska, Klaudia Wolanin, Bartłomiej Niewęgłowski i Konrad Hoog pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, Łukasza Godlewskiego oraz Pauliny Siemieniuk, zmagali się z biegiem na Miejskim Stadionie przy pomocy aplikacji Endomondo, która mierzyła im dystans oraz pokonany czas. Pierwsza sztafeta uzyskała łączny dystans 13,3 km, natomiast druga 8,8 km.

 

 

 

 

W zawodach łącznie wzięło udział ponad 300 drużyn, a sztafety z ZSP3 zajęły miejsca w pierwszej setce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki od organizatora. Ambasadorką wydarzenia została Oktawia Nowacka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska z Rio de Janeiro. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie z zaangażowaniem i dużym zapałem wzięli udział w wydarzeniu, zapowiadając chęć udziału w kolejnej edycji biegu oraz poprawy wyniku.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Stawicki, Dyrektor ZSP3 Malbork

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.