Wydanie nr 166/2021, Wtorek 15.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dachowanie osobówki na DK22 w Starym Pole – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Dachowanie osobówki na DK22 w Starym Pole – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. OSP Stare Pole
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 19 interwencji. Dotyczyły one m.in. zadymienia w mieszkaniu, uszkodzonego dachu, a także usuwania, w związku z załamaniem pogody, nadłamanych konarów drzew. Strażacy wyjeżdżali do 4 pożarów śmietników, a także zabezpieczyli miejsce kolizji i wypadku drogowego.


 

 

 

Uszkodzony dach w Szymankowie.

W środę, 14 października br. Dyżurny SKKP w Malborku odebrał o godzinie 08.53 zgłoszenie o uszkodzonym dachu budynku przy ulicy Głównej w Szymankowie. Na miejsce zadysponowano zastęp OSP Szymankowo. Do uszkodzenia pokrycia dachowego doszło w wyniku silnego wiatru. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu drabiny nasadkowej oraz montażu plandeki zabezpieczającej dach przed dostaniem się deszczówki do pomieszczeń budynku. Na tym działania zakończono.

 

 

 

 

Kolizja drogowa z udziałem dwóch osobówek w Nowym Stawie.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 października br. o godzinie 17.50. Na ulicy Obrońców Westerplatte w Nowym Stawie zderzyły się dwie osobówki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG Malbork, zastęp OSP Nowy Staw oraz zastęp OSP Lipinka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Samochód Skoda Octavia po dachowaniu znajdował się na środku jezdni, zaś Opel Zafira w przydrożnym rowie. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu bez widocznych obrażeń znajdowali się poza pojazdami. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz wyznaczeniu objazdów. Na czas trwania akcji ratunkowej droga w tym miejscu była zamknięta. Po załadunku aut na lawety i usunięciu resztek po kolizyjnych, zakończono działania. (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31647,nowy-staw-w-wyniku-kolizji-jedna-z-osobowek-dachow)

 

 

 

 

Zadymienie mieszkania przy Nowowiejskiego w Malborku.

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o zadymieniu mieszkania przy ulicy Nowowiejskiego w Malborku odebrał w piątek, 16 października br. o godzinie 11.04. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG Malbork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi zastał wydobywający się dym z otwartego okna w mieszkania na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozwinięciu szybkiego natarcia. Dwóch ratowników w aparatach OUO próbowało wejść do mieszkania przez otwarte okno, jednak utrudniał to agresywny pies. W mieszkaniu znajdował się śpiący lokator. Strażacy zwabili psa do innego pokoju, dzięki czemu ratownikom udało się wejść do mieszkania. Po obudzeniu właściciela i jego ewakuacji na zewnątrz budynku, udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne, pulsoksymetria). W międzyczasie strażacy usunęli przypaloną patelnię z kuchenki gazowej i oddymili oraz przewietrzyli mieszkanie. Ratownicy przeszukali pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej ( nie stwierdzono osób postronnych) oraz sprawdzili przy użyciu urządzenia wielogazowego obecność tlenku węgla. Osoba poszkodowana odmówiła pomocy ZRM. Na tym działania zakończono.

 

 

 

 

Dachowanie osobówki na DK22 w Starym Polu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 października br. Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o wypadku drogowym na DK22 w Starym Polu odebrał o godzinie 13.28. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy JRG Malbork oraz zastęp OSP Stare Pole. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że doszło do wypadku drogowego z udziałem jednego pojazdu. Samochód osobowy marki Toyota Yaris znajdował się w przydrożnym rowie, a kierowcy był poza pojazdem. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, zaopatrzenie ran).

Funkcjonariusze policji zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i sporządzili oględziny. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 68 - letni kierowca, jadąc Toyotą od strony Elbląga, nie dostosował prędkości i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało i wpadło do rowu. Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Teraz policjanci na podstawie zebranych śladów szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Po załadunku auta na lawetę, strażacy zakończyli działania.

 

 

 

 

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i rozsądku. Okres jesienny charakteryzuje się częstą zmianą pogody, która istotnie wpływa na warunki i bezpieczeństwo na drodze. Zadbajmy o to, aby wszyscy użytkownicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu.

 


 

Informacje przekazali: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork i Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: Fb OSP Stare Pole

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.