Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Terytorialsi z Malborka zaangażowali się w poszukiwania zaginionego 3-latka z gminy Kaliska.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 9 pażdziernika 2020, 10:54
  • 7 PBOT
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Terytorialsi z Malborka zaangażowali się w poszukiwania zaginionego 3-latka z gminy Kaliska. fot. 7 PBOT
Żołnierze 71 batalionu lekkiej piechoty w Malborku kolejny raz potwierdzili swoją gotowość do wsparcia działań służb ratowniczych oraz chęć niesienia pomocy zwykłym ludziom zamieszkałym w ich rejonie działania.

 

W środę, 7 października br. w miejscowości Piece w gminie Kaliska obok Starogardu Gdańskiego zaginął 3-letni Kordian. Chłopiec ostatni raz był widziany około godziny 15 w miejscu zamieszkania, skąd pod nieuwagę dorosłych odjechał na swoim rowerku w nieznanym kierunku. W poszukiwania zaginionego dziecka zaangażowana był Policja, Straż Pożarna oraz żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio służący na co dzień w 71 blp z Malborka. Finał poszukiwań okazał się szczęśliwy i chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy kilka godzin od zaginięcia.

 

 

 

 

Pierwsza grupa piętnastu żołnierzy batalionu z miasta nad Nogatem niezwłocznie od otrzymania informacji o potrzebie wsparcia Policji oraz Straży Pożarnej wyjechała na miejsce poszukiwań. Kolejna grupa dwudziestu terytorialsów zamieszkałych w okolicach Starogardu Gdańskiego została powołana w stan gotowości w celu udzielenia wsparcia lub podmiany pierwszego zespołu w czasie do czterech godzin od wezwania. Warto podkreślić, że żołnierze ci nie pełnią służby czynnej w koszarach batalionu, musieli więc możliwie najszybciej zorganizować się i stawić w miejscu zbiórki i wyjazdu. Sprawnie działający system komunikowania wypracowany przez WOT i sprawnie realizowany przez żołnierzy pozwala podjąć działania ratunkowe w możliwie najkrótszym czasie. 

 

 

 

 

Na szczęście trzylatek został odnaleziony cały i zdrowy po ponad czterech godzinach od zaginięcia, w odległości trzech kilometrów od swojego miejsca zamieszkania i terytorialsi mogli wrócić do swojej jednostki. Żołnierze z 7 Pomorskiej Brygady OT swoją gotowością do wsparcia działań służb ratowniczych oraz chęcią niesienia pomocy zwykłym ludziom, zamieszkałym w ich okolicy, ponownie dali świadectwo oddania sprawom swojej małej ojczyzny i temu, że społeczność lokalna może na nich liczyć w każdej sytuacji.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Były ZOMO
Były ZOMO 09.10.2020, 11:01
To tak jak kiedyś ZOMO.