Wydanie nr 226/2022, Niedziela 14.08.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bulwary nad Nogatem - ruszyła budowa. Zobacz wideo z lotu ptaka - 04.09.2020

Ruszyły prace rozbiórkowe nawierzchni pierwszego fragmentu bulwaru nad Nogatem. W pierwszej kolejności roboty związane z remontem traktu nad rzeką będą prowadzone od drewnianego mostu do Kąpieliska Miejskiego. Zobacz prace z lotu ptaka.

Telewizja Malbork będzie archiwizować dla Państwa cały przebieg prac.

 

Wykonawcą inwestycji zagospodarowania bulwaru jest wybrana w drodze przetargu firma Strabag, która w ciągu 24 miesięcy ma za zadanie stworzyć atrakcyjne ciągi pieszo-rowerowe na odcinku od mostu kolejowego do kąpieliska miejskiego oraz zagospodarować przestrzeń w okolicach Szkoły Łacińskiej. W ten sposób bulwary, rzeka Nogat i jej możliwości rekreacyjne mają stworzyć ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu.

Czy to kolejna inwestycja tylko dla turystów? Czas pokaże.

 

Czekamy na Państwa komentarze

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
malborczyk
malborczyk 10.09.2020, 12:28
Szlachta z magistratu buduje bulwar,zamiast zająć się kanałem na południu,kanał bez wody śnięte ryby ,smród i śmieci,a Jaśnie Pan Burmistrz w drodze do pracy tego nie widzi,tylko czekać jak wybuchnie jakaś zaraza.
Paweł
Paweł 21.09.2020, 22:54 (odpowiedź do malborczyk)
brak wody w kanale jest raczej spowodowany remontem na wysokości motku do rynku.
Podatnik
Podatnik 06.09.2020, 14:40
A może by tak bulwar na Sprzymierzonych zrobić. Zapraszam włodarzy miasta w deszczowy dzień na te ulice, inwestycje chybione kobiety z wózkiem po ulicy muszą chodzić bo brak chodników, a dla żulerni i fryców bulwary robią.
On
On 06.09.2020, 07:56
24 miesiące
Autostrady w Polsce budują szybciej.
Widziałem tam sporo drzew do wycięcia poraz kolejny zrobią betonową przestrzeń bez cienia w gorące dni ciekawe kto będzie chciał tam przebywać i się skarżyć.
mieszkaniec
mieszkaniec 05.09.2020, 12:22
Oby to miejsce żyło potem i zostało zaniedbane jak wiele innych w Malborku, gdzie poszło sporo środków, a bieżącym utrzymaniem nikt się nie przejmuje. Kilka przykładów: miejsca odpoczynku w parku miejskim, pokryte liśćmi z zeszłego roku, wieża ciśnień o bliżej nieznanym przeznaczeniu i sposobie wejścia, chodniki w mieście na niedoszłym deptaku połamane płytki zachwaszczone zieleńce, do tego wszechobecne śmieci, no i sztandarowa widownia dla ptaków na Parkowej.
Gość
Gość 05.09.2020, 12:36 (odpowiedź do mieszkaniec)
dopiszę do tego "Park Kieszonkowy" z budżetu obywatelskiego na południu. Na szczęście my sąsiedzi pilnujemy bo walczyliśmy o to i "męczymy" władzę ale przykład: początek tego sezonu letniego, trawa coraz wyższa, zamiast kwiatów chwasty - piszemy do ZGKiM kiedy skoszą trawę. Odpowiedź: Nie dostaliśmy zlecenia na ten rok od UM na tą część zieleni... (więc interwencja nasza w UM) - pomijając fakt że mija kolejny rok a nie jest w 100% dokończony.
Piotr
Piotr 04.09.2020, 20:21
Kolejna inwestycja tylko dla turystów. Dalej brak basenu, kina, sali widowiskowej i innych inwestycji dla młodych, bo Malbork to tylko miasto dla starszych pań i panów i turystów, ale tym chyba nikogo nie zaskoczyłem?
Gość
Gość 05.09.2020, 08:06 (odpowiedź do Piotr)
masz trochę racji ale jednak ta część miasta wymaga zmian bo wstyd było, chociaż w Sztumie zrobili bulwar dookoła jeziora i widzę że dość mocno jest wykorzystywany.