Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK55. Kierująca w ciąży i bez prawa jazdy – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

DK55. Kierująca w ciąży i bez prawa jazdy – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 11 interwencji. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego oraz potrącenia rowerzysty. Interweniowali przy uszkodzonej linii energetycznej, załączonej czujce CO oraz w piwnicy, w której wyczuwalny był zapach gazu. Wyjeżdżali do 6 pożarów, w tym poddasza, ścierniska i traw. Uratowali dziecko uwięzione na platformie parku linowego. Usunęli gniazdo os, plamę oleju z jezdni, wodę z zalanej piwnicy, a także pomogli w otwarciu mieszkania.

Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków, do których doszło w piątek w powiecie malborskim. Na terenie miasta doszło do dwóch potrąceń rowerzystów, którym kierowcy nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu – kobietę i mężczyznę kierujących rowerami przewieziono do szpitali. W Dębinie kierujący osobowym Oplem nie zachował ostrożności i najechał na tył Audi, które chciało skręcić w lewo. Kierująca Audi i dwie pasażerki Opla z obrażeniami ciała zostały hospitalizowane. Podczas minionego weekendu malborscy policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem środków odurzających, a dwóch z nich również posiadało przy sobie narkotyki. Pierwszy z zatrzymanych dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie do 3. Za złamanie sądowego zakazu sąd może zasądzić nawet do 5 lat więzienia.


 

 

 

Dziecko uwięzione na platformie parku linowego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 sierpnia br. przed godziną 13. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o uwięzionym dziecku na platformie w parku linowym w Malborku. Po dojeździe zastępów JRG Malbork na miejsce zdarzenia okazało się, że na drewnianym podeście na wysokości około 7 m znajduje się dziecko z urazem stawu kolanowego wraz z instruktorem. Poszkodowany chłopiec był przytomny i wraz z instruktorem pozostał zabezpieczony liną zjazdową. Zarówno opiekun dziecka, jak i właściciel parku linowego byli na miejscu zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Nie było możliwości rozstawienia SCD-37 z uwagi na ukształtowanie terenu (gęste zadrzewienie, z nieutwardzonym podłożem). Ratownik do działań ratowniczych na wysokości był w pełnym zabezpieczeniu. Poszkodowany samodzielnie przyjął pozycję stojącą z zachowaniem ruchomości stawu kolanowego i z możliwością obciążenia własnym ciężarem. Ratownik wszedł po drabinie nasadkowej z trzech przęseł + D10W w zabezpieczeniu działań ratowniczych. Szybko przebadał i zakwalifikował stan zdrowia poszkodowanego. Po zabezpieczeniu ratownika oraz poszkodowanego dziecka w sprzęt do działań ratowniczych na wysokości oraz deklaracji poszkodowanego o możliwości samodzielnego zejścia po drabinie, zabezpieczono chłopca liną i ewakuowano po drabinie w asyście poprzedzającego ratownika. Przekazano poszkodowane dziecko dla PRM, które samodzielnie przeszło do karetki ZRM. W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Malbork.


 

 

 

Potrącenie rowerzystki na Żeromskiego.

W piątek, 28 sierpnia br. około godziny 9.30 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki, do którego doszło w Malborku na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Jagiellońskiej. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 68-letnia kierująca samochodem osobowym marki Hyundai wyjeżdżając z ulicy Jagiellońskiej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 69-letniej kierującej jednośladem, która jechała ulicą Żeromskiego. Rowerzystkę z obrażeniami ciała pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala. Kobiecie kierującej autem zatrzymano prawo jazdy.

 

 

 

 

Potrącenie rowerzysty na Dalekiej.

Parę minut po godzinie 18 doszło do kolejnego potrącenia kierowcy jednośladu. Na ulicy Dalekiej w Malborku 47-letni kierowca osobowej Hondy nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu przez ulicę przejazdem rowerowym. 32-letni cyklista został zabrany do szpitala.


 


 

Wypadek na DK55 z udziałem dwóch osobówek.

Do zdarzenia doszło w piątek, 28 sierpnia br. na DK55 w miejscowości Dębina. Dyżurny otrzymał o godzinie 15.10 zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępy JRG Malbork zastały pojazdy znajdujące się na jednym z pasów ruchu drogi krajowej nr 55. Samochodem osobowym marki Audi A6 podróżowały dwie osoby. Kierująca autem kobieta w ciąży znajdowała się w pojeździe. Osobowym Oplem Vectra podróżowało 5 osób - dwie poszkodowane kobiety znajdowały się wewnątrz samochodu. Na miejscu zdarzenia pomocy medycznej poszkodowanym udzielała obsada karetki transportowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym w zdarzeniu kobietom, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego na tym odcinku drogi. Po przyjeździe dwóch ZRM, przekazano pod ich opiekę poszkodowane kobiety.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letni kierowca Opla nie zachował odpowiedniej odległości od jadącego przed nim pojazdu i najechał na tył Audi, które zahamowało chcąc skręcić w lewo. W wyniku tego zdarzenia 20-latka kierująca Audi i dwie pasażerki Opla w wieku 51 i 53 lat z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitali w Gdańsku i Starogardzie Gdańskim. Podczas pracy na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierująca Audi 20-latka nie posiadała prawa jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego. Teraz śledczy na podstawie zebranych przez technika kryminalistyki śladów i zeznań świadków zdarzenia szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Po dokonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięcie resztek powypadkowych na pobocze drogi, straż pożarna zakończyła działania. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork i zastęp OSP Nowy Staw.

 

 

 

 

Kierowali pod wpływem narkotyków.

W piątek, 28 sierpnia br. około godziny 19.30 nowostawscy policjanci w Lichnowach zatrzymali do kontroli osobowego Volkswagena. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach 26-letniego kierowcy okazało się, że posiada on nałożony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badania wykazały, że kierowca był trzeźwy, ale kierował pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy. Po przeszukaniu mężczyzny mundurowi znaleźli przy nim zawiniątko z marihuaną. Za złamanie sądowego zakazu grozi 26-latkowi do 5 lat pozbawienia wolności, mężczyzna odpowie również za kierowanie pod wpływem i posiadanie narkotyków.

Kolejny kierowca został zatrzymany w sobotę, 29 sierpnia br. w Kościeleczkach podczas kontroli Mercedesa. Badanie 28-latka narkotesterem wykazało, że kierujący prowadził pod wpływem amfetaminy. W niedzielę, 30 sierpnia br. policjanci z malborskiej drogówki kontrolując osobowego Peugeota stwierdzili, że jego 21-letni kierowca prowadził pod wpływem narkotyków i znaleźli w samochodzie pudełko z amfetaminą. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy i odpowiedzą za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 21 letni mężczyzna będzie odpowiadał również za posiadanie narkotyków za co grozi do 3 lat więzienia.

 

 

 

 

Informację przekazali: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork i Dyżurny SKKP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.