Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek przy pracach polowych.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 13 sierpnia 2020, 11:23
  • KMP w Elblągu
  • Na sygnale
Policja apeluje o ostrożność i rozsądek przy pracach polowych. fot. zdjęcie poglądowe
Lato to nie tylko czas wypoczynku i rekreacji, ale również wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. To okres, który może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem specjalistycznych maszyn rolniczych. Policja ostrzega, że w czasie prac polowych dochodzi do wypadków. Wśród poszkodowanych są osoby w różnym wieku. Stąd apel o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Tylko we wtorek, 11 sierpnia br. policjanci z Elbląga odnotowali 3 interwencje związane z pracami polowymi. W jednym przypadku 61-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Przygniotła go prasa rolnicza. Do zdarzenia doszło w miejscowości Rydzówka w gminie Pasłęk. Rolnik był trzeźwy. Niestety nietrzeźwy okazał się kierowca ciągnika, który został zatrzymany w miejscowości Markusy. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Nie poddał się badaniu. 51-latek został przewieziony do szpitala i tam pobrano mu krew do analizy laboratoryjnej. Okazało się również, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2023 roku. Kolejna interwencja dotyczyła wypadku, do którego doszło również z udziałem ciągnika rolniczego. W miejscowości Krzewsk 30-letni traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i doszło do zderzenia. Kierowca jednośladu ze złamaną ręką trafił do szpitala. Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku.
 

 

 


Policjanci apelują!
Uważajmy na dzieci i młodzież, którzy często pomagają przy pracach polowych. Należy pamiętać, że młodzi ludzie mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie i powinni wykonywać tylko drobne prace w ramach pomocy, zawsze pod okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione.
 

 

 

 

Informację przekazał: Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

KMP w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.