Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Co dzieje się w miejscu odstojników malborskiej cukrowni?

Czy zwróciliście uwagę, że od dłuższego czasu w Malborku nie czuje się nieprzyjemnego zapachu, który wraz z zakończeniem kampanii buraczanej dawał się wszystkim we znaki? Niby było to dla wszystkich zrozumiałe, że pozostałości po płukaniu buraków cukrowych trafiają do odstojników i stąd wyczuwalna była nieprzyjemna nuta, to jednak stanowiło to olbrzymi problem dla mieszkańców miasta. Zeszłoroczne upały przyczyniły się do spotęgowania odczuwanego zapachu z odstojników i wielu z niepokojem zastanawiało się, jak będzie w tym roku. I tu zaskoczenie. Jak jeszcze w kwietniu trzeba było wręcz momentami zatykać nos, tak w okresie wakacyjnym można śmiało swobodnie oddychać. O co chodzi?

 

Nie tak dawno podzieliliśmy się z państwem informacją, że w miejscu, gdzie usytuowane są odstojniki malborskiej cukrowni, prowadzone są prace wykopaliskowe. Wszyscy zaczęliśmy snuć domysły, co może w tym miejscu nowego powstać. Może basen albo osiedle domków? Tak, wyobraźnia zdecydowanie zaczęła pracować u niektórych na bardzo wysokich obrotach. Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy do malborskiego magistratu oraz dyrekcji naszej cukrowni.

 

 

 

 

W odpowiedzi Milena Lewandowska z Urzędu Miasta Malborska napisała, że „teren Cukrowni jest własnością Spółki Cukrowej. Dla obszaru, o który Pan pyta, nie ma obowiązującego Planu zagospodarowania przestrzennego. Inwestor nie zwracał się też do Urzędu Miasta z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Nie jest nam znane, jakie działania obecnie prowadzi”.

Z kolei Mariusz Kaźmierczak, Dyrektor Oddziału Cukrowni Malbork poinformował, że „odstojniki Cukrowni zostały oczyszczone, została z nich wywieziona ziemia z mycia buraków. Czynność ta jest typowa, jak co roku. Odstojniki zostały przygotowane do kolejnej kampanii”. Wskazał również, że jest to czynność typowa i powtarzalna każdego roku. Dodał również, że w najbliższej kampanii, jak i zapewne w kolejnych latach odstojniki dalej będą użytkowane.

 

reklama

https://malborskieswiatlowody.pl/

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jin
Jin 17.08.2020, 14:56
To nie są prace wykopaliskowe tylko ziemne. Artykuł o niczym. Ziemia wywożona jest co roku.
Grażyna
Grażyna 14.08.2020, 08:05
…………………………….Wczoraj miałam taki wypadek. Prałam gumofilce kochanka w automacie na strychu. I jak mi pralka weszła na 1000 obrotów, to musiałam ją razem z gumiakami z tarasu sąsiada nazad na strych targać.
Gość
Gość 31.07.2020, 08:03
czyli nic nowego... czyli po co był pisanie o tym? - a przepraszam w tym mieście NIC się nie dzieje więc coś napisać nowego na stronie wypada - nie że wasza wina tv Malbork mówię o ogóle miasta.
Karol
Karol 30.07.2020, 20:53
miasto bez cukrowni nie istnieje