Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijany kierowca uderzył w drzewo – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 20 lipca 2020, 12:54
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Pijany kierowca uderzył w drzewo – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 11 interwencji. Strażacy gasili pożar trawy, dwukrotnie wyjeżdżali do monitoringu pożarowego, uszkodzonej linii energetycznej i uszkodzonej szyby. Poza tym pomogli PRM, zabezpieczali miejsce lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30998,starsza-kobiete-z-podejrzeniem-udaru-zabralo-lpr-d), a także miejsca dwóch wypadków drogowych (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31035,malbork-ciezarowka-wjechala-w-osobowke). Jeden alarm okazał się fałszywym, podobnie jak próba samobójcza, która okazała się nieporozumieniem partnerów.


 

 

 

Prawie 3 promile alkoholu.

W sobotę, 18 lipca br. o godzinie 03.36 dyżurny SKKP w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lichnówki II w gminie Lichnowy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępy JRG Malbork zastały samochód osobowy marki Opel Astra po uderzeniu w drzewo. Pojazd znajdował się w przydrożnym rowie, nie posiadał tablic rejestracyjnych. Poszkodowane dwie osoby w wieku 15 i 34 lat o własnych siłach wydostały się na zewnątrz i skarżyły się na ogólne potłuczenia. Niepełnoletnia osoba skarżyła się na ból w okolicach miednicy. Istniało podejrzenie, że samochodem podróżowało więcej osób. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dojechały zastępy z OSP Lichnowy i OSP Szymankowo oraz policja. Jak się okazało, kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 34 - letni mężczyzna kierujący osobowym Oplem na ostrym łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Auto odbiło się i wpadło do rowu. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, które wykazało, że miał on prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz kierowcy w aucie podróżował jeszcze 15 - letni pasażer.

 

 

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe i udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym (AVPU - zbadanie oceny stanu przytomności osób poszkodowanych, wsparcie psychiczne, zabezpieczenie przed utratą ciepła, umieszczenie 1 osoby na noszach). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ZRM, ratownicy przekazali poszkodowanych zespołowi PRM, który przetransportował ich do szpitala. Funkcjonariusze policji wraz ze strażakami szukali potencjalnych pozostałych uczestników zdarzenia. Okazało się, że samochodem podróżowały dwie osoby. Na zakończenie działań, ratownicy usunęli resztki powypadkowe. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dojechał technik policyjny. Do momentu zakończenia działań przez technika policyjnego, na miejscu pozostał zastęp z OSP Szymankowo, który pomógł załadować uszkodzony pojazd na lawetę. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork, zastęp OSP Lichnowy i OSP Szymankowo.

Policjanci zabezpieczyli auto, które zostało odholowane na policyjny parking. Teraz śledczy na podstawie zeznań świadków i zebranych śladów będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Mężczyzna odpowie również za prowadzenie auta bez prawa jazdy.


 


 


 

 

Informacji udzieliła: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork oraz Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: Fb OSP Lichnowy i KPP Malbork

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.