Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijani nastolatkowie włamali się do szkoły.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 14 lipca 2020, 10:50
  • KMP w Elblągu
  • Na sygnale
Pijani nastolatkowie włamali się do szkoły. fot. KMP Elbląg
15 i 18 - latek chcieli przypomnieć sobie czasy, gdy chodzili jeszcze do szkoły podstawowej. W tym celu włamali się do budynku szkoły w jednej spod elbląskich miejscowości. Ze szkoły wynieśli worek bokserski, 3 paletki do tenisa stołowego, piłkę i deskorolkę.

 

Można przypuszczać, że wychowanie fizyczne było chyba jednym z ulubionych przedmiotów, jakie mieli w czasie swojej edukacji sprawcy włamania. Pozyskane przedmioty to głównie szkolny sprzęt sportowy. Policjanci szybko ustalili, kto może stać za włamaniem. Gdy przyjechali do domu 15 – latka, ten przepytany w obecności rodziców powiedział, że niewiele szczegółów pamięta z poprzedniego dnia, ponieważ był pijany. Włamanie do szkoły jednak pamiętał. Policjanci dotarli również do jego 18 - letniego kolegi, który opowiedział, że co prawda włamali się do szkoły, ale tylko po to, by wypić tam alkohol i powspominać dawne szkolne czasy. Policjanci odzyskali skradziony ze szkoły sprzęt, który znajdował się na posesji rodziców 18 - latka.

 

 

 

 

Młodzi mężczyźni poniosą teraz konsekwencje swoich wspomnień i powrotu do przeszłości. Ich spotkanie ze szkolnymi wspomnieniami Kodeks Karny kwalifikuje, jako kradzież z włamaniem, a górna granica kary w tym przypadku to 10 lat pozbawienia wolności. 15 - latkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

 

KMP w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.